Katusha Team 2012 Sezonunda Bisikletlerini Seçti.

04/01/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Bisiklet dünyasının Rus ekibi  Katusha Team 2011 sezonunda; Vuelta a Espana’da 3 etap(4.etap, 5.etap ve 8.etap) ve 2011 yılında WorldTour kategorisine yükselen Tour of Beijing‘de 1 etap(5. etap) galibiyetine imza atmıştı. Bu başarıların yanı sıra ulusal ve diğer uluslar arası yarışlarda da önemli başarılar elde eden Katusha Team 2012 yılı için bisikletlerini seçti. Bisiklette tasarımın farklılığını gösteren Canyon firmasını tercih eden Katusha muhteşem bisikletleri ile 2012 sezonuna renk katacak.

 

 

Canyon firması bisiklet piyasasına yeni nesil malzemeler ile ileri teknoloji ürünler sağlarken yeni ve yüksek teknolojisini bisikletin dışında ekstra olarak motorsiklet üretimi içinde kullanarak değişik uygulamalarda bulunuyor. Katusha Team için özel üretilen bisikletlerinde farklı amaçlara hizmet edecek ve yarış parkuru dışında sporcu içinde yarar sağlayabilecek bir tasarım üretmişler. Katusha Takımı için 2 tip bisiklet modeli olarak AEROAD CF ve ULTIMATE CF SLX adındaki tasarımları uzmanlığın bir göstergesi olarak tarif ediliyor.

 

AEROAD CF: Bisikletin tasarımında zorlu klasikler ve büyük turların yıpratıcı dağ etapları göz önünde bulundurulmuş. Profesyonel sporcuların kullanacağı bu bisiklet agresif ve saldırgan yapıya sahip sürücüler için ideal olmakla beraber tasarımında göz önünde bulundurulan yarışlarda rahatlık hissi verecek.

 

 

ULTIMATE CF SLX: Bu versiyonda ise malzeme olarak daha sert bir madde kullanılmış. Sebebi ise yine dağ tırmanıcıları ve daha önemlisi toplu finişlerde patlayıcı gücü yüksek sprinterlerin hedef alınmış olması.  

 

 

Hans Holczer bu anlaşma için “Canyon sadece Katusha takımı için değil, Rusya Küresel Bisiklet Projesi için diğer rus takımlarına da destek vermektedir. UCI Continental takımı Itera Katusha Under 23 ve 21 ekiplerinin yanı sıra diğer rus bisiklet takımlarına da destek verecektir. Bu bütün rus takımlarının Canyon ile kaplanacağı anlamına gelir. Benim felsefeme göre iyi bisikletçiler iyi malzeme kullanmalıdır. Canyon firması büyük emelleri ve teknik anlamda ciddi bir kadroya sahip olan bir kuruluştur. Rusya Küresel Bisiklet Projesi güçlü ve güvenilir bir ortak bulmuştur” şeklinde açıklama yaparak hem ortaklığın değerini yüceltip, hem de takımlarına olan güvenini ifade ettiği anlaşılıyor.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın