Kar Yağışı Avrupa’ daki Yarışları İptal Ettirdi!

25/02/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Geçtiğimiz cumartesi günü katılacak olan takımlar ile ilgili haberini yaptğımız Kuurne – Brussels – Kuurne ve Gp di Lugano Avrupa’ nın ortasını ve kuzeyini etkileyen yoğun kar yağışı ve dondurucu soğuk sebebiyle iptal edildi. Aynı zamanda Fransa’ daki 76. en kalabalık şehir olan Ardeche’ de yapılacak olan Classic Sud Ardache yarışı da iptal edildi.

 

 

Ülkemizde pazar gününü güzel havayı fırsat bilerek bisiklet üzerinde geçiren bisikletseverler kadar şanslı olmayan Avrupa’ dan soğuk hava yüzünden ilk iptal haberi İsviçre’de yapılan Gp di Lugano oldu. Hemen ardından bir iptal haberi de geçtiğimiz yıl Team Sky adına yarışan Mark Cavendish’ in kazandığı Kuurne – Brussels – Kuurne’ den geldi. Bir çok takım resmi twitter sayfalarından takım araçlarının kar yağışının ardından ne hale geldiğini paylaştı. 

 

Omega Pharma – Quickstep ekibinin kar yağışıyla mücadelesi

 

Soğuk havadan etkilenmeyen İspanya’ da yapılacak olan Clasica de Almeira ise gerçekleştirildi ve Blanco adına yarışan Mark Renshaw başarılı bir sprint ile yarışı kazanan isim oldu. Aynı zamanda devam eden Malezya’ daki Tour de Langkawi’ de sıcak hava da gerçekleştirilen bir başka yarış oldu. 

 

İptal edilen yarışlarda yer alacak olan takımlar ve sporcular ise resmi twitter hesaplarından hava şartları ve yarışların iptali ile ilgili tweet attılar işte o tweetlerden bazıları;

 

Bernhard Eisel:”KBK iptal edildi. Güzel karar, güvenlik önce gelir. Tabiki organizatörler, çalışanlar ve taraftarlar için yazık oldu ancak bizim için çok riskliydi.

 

Mark Cavendish: “Kuurne – Brussels – Kuurne kar yağışından dolayı iptal edildi. Hayal kırıklığı ancak sanırım sakatlık veya hastalık riskini minimize edildi.” 

 

Blanco Team: “BLANCO katıldığı 11. organizasyonunda. Ancak yarış olmayacak gibi gözüküyor, kayaklı koşu belki olabilir.” 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın