Kadro Açıklandı : Sky Takımı 2012’de Bomba Gibi Geliyor!

05/01/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

  

 

Sky takımı 2012 sezonunun takım kadrosunu oluşturacak 28 yarışçının isimlerini açıkladı. 10 Britanyalı’nın da içinde bulunduğu, 12 farklı ülkeden dünya çapındaki yeteneklerden oluşan kadroda aynı zamanda 8 yeni transfer de bulunuyor; Dünya Şampiyonu Mark Cavendish’in yanı sıra Sky takımı HTC-Highroad takımından transfer edilen Bernhard Eisel, Danny Pate ve Kanstantsin Siutsou, yeni profesyonel yarışçılar Salvatore Puccio ve Luke Rowe, Sergio Henao ve eski Giro d’Italia pembe mayo sahibi Richie Porte.

 

 

Sky Takımının 28 kişilik 2012 kadrosu:


Davide Appollonio (ITA)

Michael Barry (CAN)

Edvald Boasson Hagen (NOR)

Mark Cavendish (GBR)

Alex Dowsett (GBR)

 

 

 

 

 

Bernhard Eisel (AUT)

Juan Antonio Flecha (ESP)

Chris Froome (GBR)

Mathew Hayman (AUS)

Sergio Henao (COL)

 

 

 

 

 

Jeremy Hunt (GBR)

Peter Kennaugh (GBR)

Christian Knees (GER)

Thomas Löfkvist (SWE)

Lars-Petter Nordhaug (NOR)

 

 

 

 

 

Danny Pate (USA)

Richie Porte (AUS)

Salvatore Puccio (ITA)

Michael Rogers (AUS)

Luke Rowe (GBR)

 

 

 

 

 

Ian Stannard (GBR)

Kanstantsin Siutsou (BLR)

Chris Sutton (AUS)

Ben Swift (GBR)

Geraint Thomas (GBR)

 

 

 

 

 

Rigoberto Urán (COL)

 

Bradley Wiggins (GBR)

 

Xabier Zandio (ESP)

 

 

Sky Takımı UCI WorldTour takım sıralamasında ikinci oldukları, 32 zafer ve 71 podyum finişinden oluşan olağanüstü başarı gösterdikleri 2011 sezonunu gölgede bırakacak işler çıkartmayı hedefliyor.

Bu başarılar arasında Edvald Boasson Hagen’in Tour de France’daki iki etap galibiyetini, Bradley Wiggins’in Criterium du Dauphine’deki başarısını ve Vuelta a Espana’da Chris Froome ve Wiggins’in podyumda boy göstermesini de var.

 

 

 

Dave Brailsford, Sky Takım Başkanı:

“Mark Cavendish’in Bradley Wiggins, Geraint Thomas ve Edvald Boasson Hagen gibi yarışçıların yanında yerini almasıyla, kadromuz bu spordaki olağanüstü başarılarını kanıtlamış yetenekli isimlerle donanmış oldu. WorldTour takımı olarak 2. sezonumuz olan 2011’de çok yol kat ettik. Hepimizin şu anda içinde bulunduğu mücadele bu başarılara yenilerini ve daha iyilerini eklemek ve daha da güçlü ve başarılı bir takım olmak.”

“Önümüzdeki 10 ay çok kritik ve önemli, ama aynı zamanda da çok heyecanlı mücadelelere sahne olacak. Her yarışın her gününde en iyi mücadelemizi verirken, aynı zamanda da 2011 takımının başarı hareketliliğini sürdürmeye ve artırmaya çalışacağız. Sky takımını çok heyecanlı günler bekliyor, sezonun start almasını iple çekiyoruz.”

 

 

 

 

Mark Cavendish, Sky Takımı Yarışçısı:

“Yeni sezon için daha heyecanlı olamazdım. Sky takımına katıldığımdan beri birçok yönden kendimi evime geri dönmüş gibi hissediyorum. Yarışçılar ve takım yönetimiyle birlikte büyüdüm ve iki yılda ne kadar yol kat ettiklerini bana gösterdiler. İnanılmaz profesyonel bir kadro ve tartışmaya açık fakat bence dünyanın en güçlü takımı. Kesinlikle yarışlarda zafer kazanacak bir takım.”

“Sporumuz artık iyice gelişmesini tamamlarken Britanyalı bir takımın bir parçası olmak gerçekten hayallerimin gerçeğe dönmesi gibi. Bu gelişmenin devam etmesine katkıda bulunmak istiyorum ve inanıyorum ki takım olarak daha da çok insanın bisiklet kullanmaya başlamasına ve bu spora destek vermesine katkı sağlayacağız.”

 

 

 

Bradley Wiggins, Sky Takımı Yarışçısı:

“2012 için mükemmel bir kadromuz var ve bence geçen seneki başarılarımıza yenilerini etkileyeceğiz. Dünya çapındaki, özellikle de Birleşmiş Krallık’taki (UK) taraftarlarımızdan aldığımız destek muhteşem ve buna layık olduğumuzu bu sene yollarda kanıtlayacağız.”

“Takımımızdan bahsedilirken akıllara ilk gelen hırsımız ve azmimiz. Mark Cavendish’in de aramıza katılmasıyla aynı yarışta hem sprint hem de genel sıralamayı hedefliyoruz ve bu bizi oldukça heyecanlandırıyor. Birisinin bize bir şeyin yapılamayacağını söylemesinden daha çok sevdiğimiz bir şey yok!”

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın