John Degenkolb’a Yılın Alman Bisikletçisi Ödülü

21/12/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

John Degenkolb, geçtiğimiz hafta bir alman dergisinin okuyucularının oylarıyla Yılın Alman Bisikletçisi ödülünü aldı. Team Argos – Shimano’nun bisikletçisinin en iyi seçildiği listede ikinci sırada Dünya Zamana Karşı Şampiyonu Tony Martin ikinci sırada yer alırken, Tour de France’ ta 3 etap kazanan Andre Greipel üçüncü sırayı aldı.

 

Ödülle ilgili konuşan Degenkolb, ” Beni seçen herkese teşekkür ediyorum. Bu teşvik bir gün beni Dünya Şampiyonası ‘nda podyuma çıkaracak.” dedi.

 

Degenkolb, geçtiğimiz sezon tam 12 galibiyet elde etti. Bu rakam takım arkadaşı ve yurttaşı Marce Kittel’ den yalnızca 1 sayı az. Ancak Degenkolb’ un La Vuelta’ da tam 5 etap kazanması Alman bisikletseverlerin daha çok ilgisini çekmiş gibi duruyor. Ayrıca La Vuelta’da elde ettiği bu zaferler Argos – Shimano’ nun önümüzdeki sezon için WorldTour Lisansı’ nı almasında da oldukça önemli bir role sahip. Ayrıca Degenkolb, geçtiğimiz yılın Dünya Şampiyonası’ nda 4. sırada yer almış ve UCI Avrupa Turu’ nu da kazanmıştı.

 

John Degenkolb İspanya’nın Altea şehrindeki takım kampından yeni döndü ve ödülünü aldı. Kamp hakkında da bazı açıklamarda bulunan genç Alman, ” Sezon öncesinde canınızı biraz yakmanız gerektiğini biliyorum. Zaferler kazanmanın yolu bundan geçiyor. Ve zaferlerde taraftarlarınıza vereceğiniz en güzel hediye.” dedi.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın