Joaquim Rodriguez, Katusha’dan Ayrılık Sinyallerini Verdi

24/12/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Joaquim Rodriguez 2013 yılında Katusha’ dan ayrılmasını gerektirse bile Tour de France’ ı kazanmaya kararlı. Rus takımı, WorldTour Lisansı alamamasından dolayı Spor Tahkim Kurulu’ na başvurmuştu. Buradan çıkacak sonuç, Rodriguez’ in takımda kalıp kalmayacağını etkileyecek gibi gözüküyor.

 

Eğer tahkim kurulu, takımın temyiz talebini geri çevirirse, Rodriguez ve menajeri başka bir WorldTour takımı ile anlaşmak için takımdan ayrılacaklarını söyledi. Rodriguez bir İspanyol gazetesine yaptığı açıklamada, ” Turu istiyorum ve bunun için savaşacağım. Zor bir yarış olacak. Ancak önümüzdeki yıl parkur çok fazla tırmanıştan oluşuyor. Bu benim için olağanüstü. Kazanmayı gerçekten arzuluyorum.” dedi.

 

Rodriguez’ in menajeri ve aynı zamanda eski bir bisikletçi olan Angel Edo ise daha açık konuştu. ” Tur gelecek yıl onun için harika. Artık 33 yaşında ve bu tarz fırsatları kaçıramaz.”

 

Angel Edo aynı zamanda önümüzdeki sezon Rodriguez’ in Tdf ya da Giro arasında seçim yapıp yapmayacağı konusuna da değindi ve şu sözleri söyledi. ” Bu konunun netleşmesi için bahar mevsiminde gelecek olan davetlere bakmalıyız. Eğer Giro, onun için zorlu geçecek ise Fransa Bisiklet Turu için Giro’ yu feda edebilir.”

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın