Joaquim Rodriguez CAS’ı Bekliyor – Spekülasyonlar Beklemiyor

14/01/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2012 sezonu UCI World Tur puan sıralamasının 692 World Tur puanı ile birincisi Joaquim Rosriguez için spekülasyonlar çeşitlenerek yayılmaya devam ediyor. İspanyol’un takımdan ayrılma kararını verdiğini açıklayan İspanyol gazetesinin ortaya attığı kara da geçtiğimiz günlerde flaş açıklama olarak görülmüştü. Ancak haberin doğru olmadığı, Joaquim Rodriguez’in menajeri Angel Edo tarafından açıklanmış ve sürekli yayılmakta olan spekülasyonların önüne geçilmesi hedeflenmişti. Angel Edo’nun üzerine basa basa söylediği, CAS kararını beklemek durumundayız açıklamaları, karar açıklanıncaya denk ne denli spekülatif haberleri bloke edecek tartışılır. Bunu izleyeceğiz.

 

2012 sezonunun puan lideri Joaquim Rodriguez’in, 2013 sezonu için endişe duyması oldukça olağan. Fransa Bisiklet Turu’nun 100 yılında yarışamamak, kendi ülkesinde geçilecek olan efsanevi bir 2013 Vuelta rotasını kaçırma ihtimali, belirsizlikle beklenecek yarış özel davetiyelerinin huzursuzluğu da aşikar. Ancak Edo, “Katusha takımından ayrılma kararı verilmiş değil. Joaquim Rodriguez’in Katusha ile imzalamış şolduğu 3 yıllık bir sözleşme var ve bu sözleşmeye uyulmak zorunda. CAS kararının beklenmesi gerekiyor. CAS kararı olumsuz çıkar ise ancak o aşamada, Rodriguez’in yarışacağı bir takım bakacağız. Rodriguez, haklı durumda Fransa Bisiklet Turunda yarışmak istiyor.” dedi.

 

 

Katusha’nın sıkıntılı günlerinde, takım yönetimine bu yıl gelen emekli profesyonel yarışçı Viatcheslav Ekimov’da Angel Edo’nun konuşmalarını teyit ederek ekliyor. “Purito’nun takımda kalması için elimizden geleni yapıyor ve ikna etmeye çalışıyoruz. Bunun için CAS kararını bekliyoruz.” dedi. Giro’ya davet alamayan Katusha, RCS Sport’un diğer organizasyonları, Tirreno-Adriatico, Milan – San Remo ve il Lombardia davetleri için teşekkür etti.

 

Bu arada Cumartesi günü yapılan 2013 Vuelta prezentasyonuna katılan Joaquim Rodriguez’e sorular yönelten gazetecilere Purito, “CAS’ın kararını bekliyoruz. Ve ben Katusha ile yapmış olduğum sözleşmeye sadık kalacağım.” açıklamasını yaptı. Gaztecilerin, sadık kalması durumunda Fransa Bisiklet Turu’nda yarışabilmesi için takımın davet almasına bağlı olacaklarını söylediklerinde Purto, sevimli ve anlayışlı bir tavırla sadece “evet” diyerek gülümsediği paylaşıldı.

 

Vuelta Prezantasyonunda Joaquim Rodriguez 2013 Vuelta için de görüşlerini aktardı. “Muhteşem bir yarış olacak.” 2012 edisyonunda 3 etap galibiyeti ve 13 gün kırmızı mayoyu taşıyan Purito, genel sıralamada etkili olacak tırmanışlar Coll de la Gallina, Peyragudes, Pena Cabarga ve Angliru’nun zorlu tırmanışlarının oluşturduğu 2013 Vuelta rotasını beğendi. “Bu profildeki yarışları seviyorum. Çünkü zor, çok zor olacak. Katılanların başından sonuna kadar en iyi performansa odaklanmalarını gerektirecek bir profil. İlk etaplar 2012’nin ilk etaplarına benziyor. İlk yarısı düz, sonrası dağlık. İkinci haftanın sakin geçeceği görülüyor. Ancak 3.hafta olabildiğince zor geçecek. Genel sıralama liderliği mücadelesi turun başından itibaren başlaması gerekiyor. Bu yıl Vuelta’nın gerçekten muhteşem geçeceğini tahmin ediyorum.” dedi.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın