Joaquim Rodriguez 2013’te Büyük Tur Galibiyetine Odaklandı

12/09/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Joaquim Rodrigeuz nam-ı diğer ‘Purito’, geçirdiği başarılı bir sezonun ardından önümüzdeki yıl kariyerinin ilk büyük tur galibiyetine odaklanacağını açıkladı. Katusha‘nın sporcusu gelecek sezon takımının 3 haftalık yarışlarda ona destek vereceği ve kadronun onun etrafında şekilleneceğinden emin.

 

 

Vuelta sonra UCI World Tour Sıralaması‘nda Peter Sagan‘ın önüne yerleşerek 3. sıraya yükselen Joaquim, önümüzdeki 2 hafta içinde Hollanda’da gerçekleşecek olan UCI World Championship‘te başarılı sonuçlar elde ederek son Tour de France’ın galibi İngiliz Bradley Wiggins‘in arkasına yerleşmek istiyor. 

 

Daha önce 2 kez büyük turlarda podyum gören 33 yaşındaki Purito‘nun önümüzdeki sezon hedeflerini iyi seçmesi gerekiyor. Bu konu ile ilgili İspanyol basınına yaptığı açıklamada 3 büyük tur’dan Giro di Italia ve La Vuelta‘ya odaklanacağını belirten Rodriguez, Tour de France ile ilgili de Fransa turunu kazanmanın onun için çok zor olduğunu daha önce kötü dereceler elde ettiği zamana karşı ( time trial) etaplarında büyük bir gelişme kaydettiğini ancak bunun yeterli olmadığını bu yüzden İtalya ve İspanya turlarına odaklanacağını belirtti.

 

Takımının tam desteğinin arkasında olduğunu söyleyen İspanyol, Katusha ile ilk imzayı attğında, takımın onun için en iyi domestikleri seçtiğini ve hep birlikte çalışarak başarılı sonuçlar elde ettiklerini ve bu doğrultu da çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

 

 

La Vuelta’nın 17. etabında Contador’un kırmızı mayoyu ondan alması ile ilgili de konuşan Joaquim, “ Saxo Bank’ın taktiği mükemmeldi. Bir yerlerde hata yaptım, buna şüphe yok. Bilmiyorum bu kader mi ama etabın başından beri benim günüm olmadığı çok açıktı ve bunun sonuçlarını ödedim.” Contador orta seviye yokuşların olduğu ve nispeten düz bir etap da sürpriz atakla pelotondan ayrılmış Valverde bu atağa karşılık vermiş, Rodriguez ise karşılık verememişti. Contador kırmızı mayoyu giyerken, Valverde’de Rodriguez’in üstünde 2. sıraya yerleşmişti.Purito bu etap sonrası otelde arkadaşlarının yüzüne bakamadığını hatta ağladığını ancak bunların geride kaldığını bisiklet sporunda bu tarz olayların her zaman olduğunu belirtti. 

 

UCI World Tour Sıralaması‘nda Wiggins‘in 9 puan gerisinde yer alan Joaquim, şu anda genel sıralama liderliğine odaklandığını Dünya Şampiyonası sonrası eğer başarılı sonuçlar elde edebilirse Giro di Lambordia‘da puan farkını kapatabileceğini söyledi. 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın