Jeannie Longo Doping Soruşturma Dosyası Kapandı

24/11/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Eylül başında, Fransız Anti-Doping Ajansı’na (AFLD) 3 kez yer bildirimini aksatma
sebebiyle  Jeannie Longo-Ciprelli’nin bir dizi başı derde girmişti
. Eski Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu 53 yaşındaki Fransız sporcu Copenhagen’da gerçekleşen dünya şampiyonası öncesi patlak veren olaylar sebebiyle Dünya Şampiyonasına katılmayacağını açıklamıştı. Longo, Copenhagen’da ünvanını korumak için start almadı. 3 kez yer bildirim ihlaline yönelik ceza alması beklenen sporcunun 2012 Londra Olimpiyatlarına odaklı olduğu biliniyordu.

 

22 Kasım Salı günü, Fransız Bisiklet Federasyonu (FFC) Jeannie Longo’nun yer bildirim ihlaline yönelik ceza almayacağını açıkladı. Longo’nun Fransız Anti Doping Ajansı (AFLD) listesinde yer almadığı ve doping testine taabi tutulması gerekmediği için FFC tarafından aklandı. Böylelikle soruşturma safhası sonrasında hakkında dava açılmayacağı da belirtildi.

 

13 kez Dünya Şampiyonu ünvanını kazanan Jeannie Longo bu yıl Copenhagen Dünya Şampiyonasında start almayacağını belirtse de 2012 Londra Olimpiyatlarında yarışmak istediğini belirtmişti. 1996 Atlanta Olimpiyatları Yol Yarışında Altın madalyayı kazanan 53 yaşındaki Fransız sporcu için FFC’nin açıklamaları sonrası Olimpiyatlara katılım engeli bulunmuyor.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın