Jan Polanc’ın Hayali Gerçek Oldu. Lampre-Merida ile Sözleşme İmzaladı

31/10/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Sloven medyasının geçen hafta duyurduğu, resmi takım açıklamasının ise yeni yapıldığı transfer rüyası gerçekleşti. 20 yaşındaki Slovenyalı sporcu Jan Polanc, bu yıl hızlı gelişim grafiği ile kariyerinin ilk yıllarında World Tour yarışlarında yarışma hayalini gerçekleştirmeyi başadı. Polanc, U23(23 yaş altı) Slovenya yol yarışı şampiyonluğunun yanı sıra, bu yıl Elit kategoride de yarışarak Slovenya Elitler yol yarışında bronz madalyayı aldı. Tüm bunlar, birden Lampre-Merida ile anlaşma imzalayıp World Tour düzeyine yükselmek için tabii ki yeterli değildi. Jan Polanc 6 Ekim’de yamılan Piccolo Giro di Lombardia’da açık ara farkla, solo galibiyetine imzasını attığında, İtalyan takımı Lampre’nin ilgisini çekmeyi başarmıştı.Polanc’ın hayali erken kariyer döneminde gerçekleşmiş  oldu.

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=K2rNGrQBRM0:550:0]

 

 

Jan Polanc’ın bu galibiyeti, Lampre Merida takımı genel yöneticisi Giuseppe Saronni ile tanışmasını sağladı. Saronni, Polanc’a Mavi-Fuşya renkli takım için yarışıp yarışmayacağını sorması üzerine, 20 yaşındaki genç yeteneğin coşkulu cevabını tahmin etmek zor değil. Görüşmede Continental Takımı Radenska’nın sportif direktörü ve 2004 yılında Lampre için yarışan Andrej Hauptam’da vardı. Polanc’ın hazırlık sonrası, 2013 sezonunun ikinci yarısında yarışması bekleniyor. Bisiklet kariyerinde; 2009 Slovenya Juniorlar yol yarışı şampiyonu, aynı yıl zamana karşıda üçüncülük, 2010 Slavenya Juniorlar zamana karşı şampiyonluğu, aynı yıl Juniorlar yol yarışı Dünya şampiyonasında 5.’lik ve 2012 sezonunda belirttiğim başarıları ile istikrarlı gücünün, genç yetenek olarak isimlendirilmesini sağlamayı başardı.

 


Andrej Hauptman (Team Radenska Sportif Direktörü), Jan Polanc ve Fabrizio Bontempi (Team Lampre Sportif Direktörü)

 

 

Jan Polanc heyecan verici gelişmeleri için; ” En prestijli yarışlardan bazılarında yer alma fikri oldukça heyecan verici ve ben bunun Lampre ekibi ile mümkün olabileceğini düşünüyorum. Bu benim için rüya gibi görünüyor. Hauptman (menajeri) bana mavi-fuşya takım için inanılmaz güzel şeyler söyledi. Takım olarak genç sporcuları tercih etmeleri göz önüne alındığında, Lampre’de benim için uygun bir otam olabileceğini düşünüyorum.” dedi.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın