Jacob Rathe… Garmin-Cervelo’nun Yeni Taze Kan Transferi Oldu

14/08/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

Garmin-Cervelo’nun Continental takımı statüsündeki Chipotle Development Team kadrosunda geçirdiği 1 yılın ardından Garmin-Cervelo takımı ile yeni sezon için sözleşme imzaladı. 20 yaşındaki Amerikalı sporcu önümüzdeki sezon UCI Dünya Turları’na kapılarını araladı

 

Volta a Portugal’a (Portekiz Turu) Chipotle takım kadrosunda katılan Jacob Rathe bugün 9. etabın galibiyetini de aldı.

 

 

 

Jacob Rathe bisiklet dünyasına ilk olarak Beaverton Bicycle Club takımı ile adımını attı. Daha sonra GMC Racing takımına geçiş yapan Rathe kısa zamanda Amerika’nın ünlü Jelly Belly takımında yerini aldı. Genç sporcunun hızlı gelişimi ve yeteneğinin fark edilmesiyle Chipotle Development Takımı’na alındı. Bu sezon Chipotle takımında da kendini gösteren Rathe önümüzdeki sezon Garmin-Cervelo ile anlaştı.

 

 

2011 BaşarılarıParis Roubaix Espoirs – 3.USA Cycling U23 Yol Yarışı Şampiyonası – 2.Volta a Portugal, Etap 9 -1.Rutas de America, Etap 4 – 1.Tour de Berlin, Etap 2 – 2., Tur LideriGiro do Interior de Sao Paulo, Etap 2 – 3.Giro do Interior de Sao Paulo, Etap 1 – 5.Tour de Langkawi,Etap 4 – 10.Cascade Cycling Classic Etap 4 Criterium – 6.Cascade Cycling Classic Genel Sıralama – 16.Volta a Portugal, Etap 5 – 7. Özellikle Paris Roubaix Espoirs yani Paris Roubaix’nin 23 yaş altı yarışındaki 3.’lüğü ile kendisini gösteren Jacop Rathe, takım içerisinde takım liderine ve takımın hedefindeki mayoları kazanmak için takım arkadaşlarına yardımcı olması ve hatta mayoyu kazandırmasıyla da dikkati çekmiş. 2012 sezonunda Garmin-Cervelo kadrosundaki gelişimi ile geleceği belirlenecek genç yeteneklerden. Bu yıl da kendini gösterip Garmin’de kalabilirse henüz 20 yaşındaki sporcunun gelecekte ismini çokça duyabiliriz.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın