Iwan Spekenbrink Yeni Bir Süper Takımın Doğacağını Duyurdu

28/09/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Bu yıl Profesyonel Takım Lisansı adaylarından Hollanda takımı Skil-Shimano Genel Başlanı Iwan Spekenbrink 2013 sezonunda yepyeni bir takımın geleceğini duyurdu. Yeni sezonda adı açıklanacak olan takımın tanıtımı mahiyetindeki konuşmasında takımının yeni projeleri ile uluslararası yeni ve güçlü bir takımın doğduğunu açıklamaktan gurur duyduğunu belirtti. üçlü sponsorları bulunan takımın bisiklet donanımları tedarik sponsoru Shimano, Bisiklet Kadroları tedarikçisi FELT ve formalarının sponsoru olarak da Pearl İzumi’nin sponsorluğunu da duyurdu.

 

Takım yönetimi Skil-Shimano takımının an sponsoru Skil’e teşekkürlerini iletti. Skil-Shimano genç takım kadrosu ile son yıllarda artan başarı tablosu ve istikrarlı bir temelde yükseldi. Yeni takımın ise Uluslararsı düzeyde yarışacak güçlü bir takım olacağına dair tüyolarını verdi. Yeni ana sponsorun 2012 bahar aylarında profesyonel tanıtım ve pazarlama stratejisi ile duyurulacağını açıkladı. O zamana kadar gizemini koruyacak takımın bu oluşumun adını Project 1t4i olarak kullacağını da belirtti.

 

 

Takımın 5 rehber bölümde oluşacağını ve bu 5 rehber programının adının da 1t4i olarak geçeceği açıklandı. 1t4i projesinin 5 rehber içeriği “Takım ruhu, İlham, Dürüstlük, Geliştrime ve Yenilik” olarak geçiyor. Takımın temel değerlerini temsil eden 5 kısaltma takımın misyonunu içeriyor olacak. İnanılır ve mükkeml bir spor çevresi ile bisiklet camiasına yeni bir boyut kazandırılacak. Antrenmanlarda bilimsel verilere dayalı antrenman sistemi, bisikletçilere özel besin teknolojisine uyulacak ve profesyonel bir yaklaşım ile profesyonel bir takım destek personeli kadrosu oluşturulacak. Sporcular da en gelişmiş teknolojideki donanımlar ile rekabet edecekler. Ve yeni Profesyonel Takım olarak oluşumunun merkezi ise Güney Fransa olacak. Ve Basın tarafından, fanatikler tarafından takım erişilebilir olacak.

 

Takımın Project 1t4i adı altında yürüteceği projede 5 kısaltılmış misyonun içerisinde CO2-Nötr çalışmalarına da yer verilmiş. Karbon Nötr’ün bisiklete uyarlanması çevreciler için de yeni bir atılım ve güzel bir perspektif olarak ilgi görmüştü. Dünyanın ilk Karbon Nötr Uluslararası Dağ Bisikleti yarışının ülkemizde Artvin Şavşat Dağ Bisikleti Yarışı organizasyonunda kullanılmıştı ve dünya çapında büyük ilgi görmüştü. Şimdi Skil-Shimano takımı da benzer Karbon Nötr temalı çalışmalarını takım misyonu çatısı altına alarak önümüzdeki sezondan itibaren yeniliklerine eklediği misyonu basına sunarak hiçbir kar amacı güdmeden destek verecek.

 

 

“Marcel Kittel, John Degenkolb, Alexandre Geniez Patrick Gretsch ve Tom Veelers gibi gelecek vaat eden bisikletçiler, yanısıra ileriki dönemde yapılacak takvide edilecek sporcularla güçlü bir takım oluşacak. Yeni takımın hedefleri Tour de France ve diğer büyük yarışlar olacaktır” şeklindeki basın duyurusu yeni takımın büyük, profesyonel ve iddialı bir ön tanıtımı olarak yorumlanabilir. Ancak bir takım yöneticisinin böyledi iddialı açıklama yapabilmesi için projenin tüm taşlarının oturtulmuş ve gün sayılmakta olduğu var sayımını akla getiriyor. Hatırlarsanız geçen haftalarda Felt bisikletin Skil-Shimano’ya sponsor oluşu ve açıklaması altında bazı ip uçlarının yer aldığı açıklamalar vardı.  Felt Bisikletleri Jim Felt’in bu sponsorluğu bizzat açıklaması ve bizim bakış açımızda… Diğer takımların bu imkanı vermemesi açıklamaları ile diğer sponsorluk açıklamalarından farklı bir gizemi içeriyordu.

 

 

Project 1t4i 2012 yılı Dünya Yarışlarında hayat bulmak için şuan bekliyor ve yapılanmasını sürdürüyor. Yeni takımın temelini inceleyecek olursak Fransa takımın kalbi, Almanya omurgası, Hollanda belkemiği yapısında olacak. Iwan Spekenbrink “Takımıza başarıyla bağladığımız, Uluslararası büyük bir firma sponsuruyla gurur duyuyoruz. Sponsorumuz, bu iddialı projeyi hayata geçirmek ve elit bir bisiklet anlayışını dünyaya kazandırmayı bize sağlayacak. Biz heyecanla geleceğe odaklanarak yeni projeyi şekillendirmeye çalışıyoruz.” dedi. Şimdilik ismi açıklanmayan ana sponsor, Takımın yeni adı, misyonun detayları merak edilirken 2012’nin en merak edilen konusu Project 1t4i olacak.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın