Ivan Santaromita ORICA-GreenEDGE Takımına Katıldı

15/08/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

Avusturalya’nın profesyonel yol bisikleti takımı Orica GreenEdge, 2014 sezonu itibari ile ilk kez bir İtalyan sporcu ile start almış olacak. 2011, 2012 ve 2013 olmak üzere 3 sezonunu BMC takımında geçiren 29 yaşındaki Ivan Santaromita, önümüzdeki sezon için Orica GreenEdge ile sözleşmeyi imzaladı.

 

 

“Orica GreenEdge ile bu fırsatı aldığım için gerçekten mutluyum. Birçok insanın olduğu gibi, peloton içinde de, takımın büyük bir üne sahip olduğunu biliyorum. Takımla anlaşma imzalayan ilk İtalyan olmaktan onur duyuyorum. Artı olarak, ulusal şampiyonluk mayomu önlerde göstermek için iyi bir yol olacak.”dedi. Orica GreenEdge Sportif Direktörü Matt White, transfer için, “Santaromita, 2014 sezonunda gelecek birkaç yeni isim ile birlikte takımımıza geliyor. İyi bir seçim oldu. Sezonu başarılı ve istikrarlı geçirdi. Ve iki büyük derece elde etti. Biri, Trentino’da diğeri ve kariyerinin en önemli başarısı İtalya yol şampiyonluğu idi. İtalya formasının, Orica GreenEdge’e katmak için önemli bir mayo. Avrupa’da saygı duyulan bir mayo.” dedi.

 

İtalya Varese’de bulunan takım merkezine daha önce de giden Santaromita takım için tanıdık yüzlerdendi. Matt White ayrıca, “Takım yönetimimizin uzun zamandır Ivan’dan haberi vardı. Daha önce de İngilizce konuşan takımlarda yer aldı. Biz, onun takıma kolay adapte olacağına inanıyoruz.” dedi. Orica GreenEdge, Santaromita gibi dağ etaplarında atak yapabilecek güçlü sporcuları bünyesine katmak üzere bağlantılarına devam ediyor. White, “Biz tırmanışlar için bu alanı desteklemeye başladık.  Ivan, bu desteklerden biri. İtalya’da ki yarışları Santaromita ile hedefliyoruz.” dedi.

 

2006 yılından beri peloton içinde olan Ivan Santaromita, ilk profesyonel sezonunda gelişime açık ve takımın vereceği rollere hevesli olduğunu gösterdi. Santaromita, “Takımın bana iyi bir sporcunun gelişmesi için yer verdiğini hissediyorum. Daha fazla başarı için takım arkadaşlarımı desteklemek üzere sabırsızlanıyorum. Fırsat verildiğinde, bana olan güvenlerinin, iyi derecelerle karşılığını vermek istiyorum.” dedi.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın