İtalya Bisiklet Turu 3.Etabı Startında Bugün Wouter Weylandt Anıldı

07/05/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Geçen yıl 3.etapta, tüm dünya bisiklet severlerini yasa boğan üzücü kaza sebebiyle ekranlar önünde hayatını kaybeden Belçikalı sporcu Wouter Weylandt bugün 3.etapta anıldı. Giro 2010 3.etabını galibiyetle sonlandıran sporcu, geçen yıl herkesi acı bir sessizliğe sürükleyerek yine 3.etapta aramızdan ayrılmıştı. 9 Mayıs 2011’de gerçekleşen trajik kazada hayatını kaybeden Wouter Weylandt‘ın kız arkadaşı Sophie 5 aylık hamileydi ve Weylandt yaşasaydı Eylül 2011’de baba olacaktı. Eylül’de Weylandt’ın kızı dünyaya geldi ve babasının hatırasını taşıyor. Bugün Weylandt ailesi için yeniden acı ile yüzleşmenin bir başka günü oldu. 3.etap startında geçenn yıl bulunan Wouter Weylandt bu yıl yerini takım arkadaşlarına bırakmıştı. Anma törenin yapıldığı alanda Weylandt ailesinin üzüntüsü ekranlara, objektiflere yansıdı. Arka fonda Wouter Weylandt’ın favori şarkısı Kings of Leon’s ‘dan Sex on fire çalınıyordu.

 

Photo: Fabio Ferrari Lapresse/RCS Sport

 

Photo: Fabio Ferrari Lapresse/RCS Sport

 

 

 

Wouter Weylandt’ın yaşadığı yer, Gent’deki yakın ve antrenman arkadaşı Tyler Farrar’ın kaza sonrası kendini hala toparlayamadığını biliyoruz. Bugün Tyler Farrar ve Weylandt’ın eski takımı LeopardTrek yeni adıyla RadioShack Nissan trek takımı anma töreni boyunca ana grup önünde yer aldı.

 

Photo: Fabio Ferrari Lapresse/RCS Sport

 

Bugün alınacak startta aralında yer alamayan dostlarını gökyüzüne bakarak selamlayan dostları ilerleyen dakikalarda gözlükler ardına saklanan gözyaşları ile devam etti.

 

Photo: Fabio Ferrari Lapresse/RCS Sport

 

Photo: Fabio Ferrari Lapresse/RCS Sport

 

Photo: Fabio Ferrari Lapresse/RCS Sport

 

Kabullenilmeye çalışan yokluk hissi ardından anma töreninde gittikçe artan hüzün atmosferi eşliğinde ana grup önünde Tyler Farrar ve RadioShack Nissan Trek liderliğinde start alındı. İzleyenler için hüzün hatırası, yaşayanlar için ise kabullenmesi zor gerçeklikle yeniden yüzleşme anında geçen yıl 3.etabın acısı yeniden yaşandı. Geçen yıl Giro takım listesinde yokken takım arkadaşı Daniele Bennati’nin köprücük kemiğini kırması sebebiyle son anda kadroya dahil edilen Wouter Weylandt için hazin sonu bugün yaşayan sevenleri, ailesi ve Daniele Bennati de vardı. Atmosferin hüzün ağırlığı ile beraber aramızdan ayrıldığı 3.etap startında yaşanan tablo herkes için çok ağırdı. Wouter Weylandt’ın ölüm yıl dönümü 9 Mayıs yani iki gün sonra resmi olarak 1 yıl olan yokluğunun yıl dönümünde tüm sevenleri için yeni bir zor gün doğumu olacak.

 

Photo: Fabio Ferrari Lapresse/RCS Sport

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın