İspanya Federasyonu, Contador Devam Edebilir Açıklaması Yaptı

26/10/2010  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

 

 

2010 Fransa Bisiklet Turunu lider tamamlayan Alberto Contador için geçtiğimiz haftalarda Fransa Bisiklet Turu içerisinde alınan örnekte Clenbuterol bulunduğu sansasyonuyla birlikte sıkıcı günler başladı. Bu yıl ile birlikte 3.kez Fransa Turunu kazanmış olan El Pistolero olası bir ceza halinde hem şampiyonluğuna veda edecek hem de henuz açıklanmasa da tahminen 2 yıl yarışlardan uzak kalma ihtimalini düşünerek sonucun açıklanmasını bekliyor.

 

WADA(Anti doping ajansı)’nın ise kesin bulgu analizine sahip oladığı gerekçesiyle net bir açıklama yapmadı, dolayısıyla UCI(Uluslararası bisiklet federasyonu)’den de Alberto Cantador için açıklanmış bir yaptırım sözkonusu değil. Alberto Contador konu ile ilgili masumane bir basın açıklaması yaptı. İspanya Bisiklet Federasyonu Başkanı ise kendilerine ulaşan bir cezai yaptırım bilgisinin olmadığını bu şartlarda Alberto Contador’un yarışlara devam edebileceğini açıklayarak destek verdi.

 

 

 

30 Ekim 2010 Cumartesi günü İspanya’da gerçekleşecek II Criterium Ciclista Ciudad de Oviedo için önce katılmayacağını açıklayan Alberto Contador’un Açıklanmayan cezai yaptırımın onu durdurmaması geretiği desteği veriliyor. Ve Contador’un Cumartesi günü gerçekleşecek kriteryum yarışına katılması bekleniyor.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın