Hollandalı Blanco Takımından Tour de France Kadrosunda 13 İsim Karar Aşamasında

14/06/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

29 Haziran, Fransa Bisiklet Turunun ilk asırınnı tamamlamak üzere Krosika adasında alınacak tarihi starta gün sayıyor. Bu yıl, tüm takımlarda, Fransa Bisiklet Turu takım kadroları isim belirleme çalışmaları daha da hummalı geçiyor. Bu takımlardan biri de Hollandalı profesyonel takım Blanco. Genel sıralama iddialıları olarak takım iki isim ön görüyor. Bauke Mollema ve Robert Gesink, takımın genel sıralamadaki iki ismi olarak değerlendiriliyor. Bu sezon, Tour of California turundaki şampiyonluk ünvanını korumaktan vaz geçip Giro d’italia favorilerinden biri olarak İtalya’da yarışan Gesink, 18.etapta rahatsızlığının artması sebebi ile yarıştan çekilmişti.Giro d’italia’nın bu yıl ki soğuk atmosferinde Gesink gibi Bradley Wiggins(SKY) ve 2012 Giro galibi Ryder Hesjedal(Garmin) de rahatsızlanıp yarışı tamamlayamayan favoriler kervanına katılmıştı. Robert Gesink’in Giro’da aradığını bulamamış olması sebebiyle bu yıl Fransa Bisiklet Turuna asılacağına dair söylentiler dolaşıyor.

 

 

Net takım kadrolarının açıklanması için erken tarih döneminde olduğumuz şu günlerde, öncelik takımların genel sıralamada yer tutabilecek isimlerin belirlenmesine verildi. Blanco takımının genel sıralama şansı için ön gördüğü diğer isim ise Bauke Mollema. Mollema, bugün yedinci etabına start alacak olan Tour de Suisse’in ikinci etap galibiyetini alarak, takımın kadroya alacağı doğru isimlerden biri olarak değerlendirilmesine etki etti. Bugün 7.etaba start alacak olan sporcu Tour de Suisse genel sıralama listesinde 6.sırada bulunuyor.

 

Blanco’nun Fransa Bisiklet Turu listesinde yer alan isimler; Lars Boom, Laurens ten Dam, Tom Leezer, Lars Petter Nordhaug, Mark Rensaw, Tom Jelte Slagter, Bram Tankink, David Tanner, Maarten Tjallingii, Sep Vanmarcke ve Maarten WYNANTS bulunuyor. Kesin liste oluşumunda, Fransa Turunu bitirebilecek isimlerin değerlendirileceğini söyleyen sportif direktör Nico Verhoeven, “Sporcular arasında marjinal farklar var. Bazıları sezon için sadece Fransa Bisiklet Turuna odaklanırken kalan isimlerin performans yüksekliğine odaklandı. Büyük starta kadar değişik yarışlarda bulunacağız. Criterium du Dauphiné’e katıldık. Tour de Suisse performanslarına bakıyoruz. En doğru isimleri seçebilmek için yarışılan ve yarışılacak turların ekrandan performans analizini yapıyoruz.” dedi.

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın