Gregory Rast Leopard Trek ile 2 Yıllık Sözleşme İmzaladı

22/08/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

31 yaşındaki İsviçreli sporcu Gregory Rast Astana ve sonrasında RadioShacktakımı ile devam ettiği kariyerinde 2012-2013 sezonu için Leopard Trektakımı ile anlaştı. BugünLeopard Trek takımı sözleşme imzalandığına dair duyuru yaptı ve 2012sezonunda Rast’ın kendisi gibi İsviçreli ve eski dostu Fabian Cancellara’nıntakımıyla devam edeceğini açıkladı.

 

Gregpry Rast bu yıl RadioShack takımının 2011- KuzeyinCehemmeni- Cehennem Pazar, nam-ı diğer Paris Roubaix‘inkadrosunda yarışmıştı. 2011 Paris-Roubaix buyıl zorlaştırılmış parkurunda dayanıklılıkve Arnavut kaldırımlı sektörlerin uzunluğu ile oldukça zorlu geçmişti. JohanVan Summeren’in galibiyeti ile sonlanan Paris Roubaix‘de son5 kilometresini patlak lastikle alıp muazzam bir zaferle sonlandırdığı vezaferi sonrası, şu anki eşi Jasmin’e evlenme teklif ettiği büyük günühatırlarsınız. İşte o Cehennem Pazar’ında Gregory Rast zorlu yarışı 4.sırada tamamlamıştı. Bu derece, Cehennem Pazar’ın özellikle bu yılki zorluğudikkate alındığında oldukça iyi bir derece kabul edilir. Fabian Cancellarabu yarışı 2. olarak tamamlamıştı.

Gregory Rast 2002 yılında U23 İsviçre Ulusal Yol Şampiyonluğu’nu, 2004 ve2006 yıllarında İsviçre Ulusal Yol Yarışı Şampiyonu olarak sürdürmüştü. 2009yılında Fransa Bisiklet Turu’nu Astana takımı ile tecrübe eden Gregory Rastözellikle sprint, tek günlük klasikler ve az etaplı turlarda sprinterözelliği ile performans gösterdi. 2007-2009 yıllarında Astana takımı adınayarışan Rast 2010-2011 sezonunu yeni oluşum RadioShack takımı adınayarışarak geçirdi. Leopard Trek direktörü Kim Andersen “Gregory Rast güçlüve istikrarlı bir sporcu. Takımla hızlı uyum sağlayacaktır. Tour of Flandersve Paris Roubaix gibi yarışlarda kendini ispatlamış. Gregory büyük bir güçve Fabian Cancellara’yı Arnavut kaldırımlı yarışlarda iyi destekleyecektir”dedi.

Gregory Rast ise transferi için, “Tour of Flanders benim her zaman favoriyarışım oldu. Yıllar geçtikçe Paris-Roubaix’i sevmeyi de öğrendim. Bengerçekten Fabian’ın yanında yarışmak istiyorum. Biz gençler kategorisindenberi beraberdik. Bu yarışlarda onu başarı için en iyi şekilde desteklemeyiumuyorum” dedi.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın