Greg Henderson, Lotto Belisol ile Sözleşme Uzattı

13/07/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2011 Fransa Bisiklet Turu’nda Sky takım kadrosunda yer alamayan Gregory Henderson’un Sky’dan ayrılması bekleniyordu. HTC-Columbia’dan, Mark Cavendish ile rekabeti sebebiyle Belçika takımına geçen Andre Greipel’in sprint treni sıkıntısında kilit rol oynayan Henderson 2012 sezonundan itibaren Andre Greipel’in sprint treninde son adam görevini sürdürüyordu. Henderson’un gelişi ile Andre Greipel istediği sprint trenini oluşturmayı başararak, etap galibiyetlerini arttırmayı başarmıştı. Greg Henderson’ın yapmış olduğu anlaşma bu sezon sonunda sona eriyordu. Ancak 36 yaşındaki Yeni Zellandalı sporcu 2 yıl daha sözleşme imzalayarak kontratını uzattı.

 

Henderson, “Sprint treni takım işidir ve biz bu ana treni birlikte tutmak istiyoruz.”, “Önümüzdeki birkaç yıl daha takımın parçalı olarak kalacağım için mutluyum. Ben kendimi gerçekten son adam olmaya adadım. Bir çok kez tüm eforumu ve düşüncemi bu göreve dahil ettim.”, Bana göre sprint treninde son adam olmak sadece yarış kazanmak ve neler yapabileceğini görmek değildir. Antrenmanlarımın bir parçası olarak her zaman, leadout’luk görevimizi nasıl geliştiririz?’i düşünüyorum. Kesinlikle işimi severek yapıyorum. Öncelikle, gelecek yıllarda treni raylarda tutmaya çalışacağız ve Andre Greipel’in yeni zaferler kazanmasına yardım edeceğiz.” dedi.

 

100.Tour de France 6.Etabın galibiyetini kazanan Andre Greipel‘in ardından kutlama ile finişi geçen lead-out Greg Henderson sevinci.

 

12 yıllık, profesyonel yarış hayatında edindiği tecrübeleri genç sporculara öğretme ve güçlü sprint trenleri oluşturmak için emek veren Henderson, “Çok fazla sayıda genç sporcumuz var. Onlara, gelecekte bir sprint treni nasıl oluşturulur, takım çalışması nedir ve nasıl olmalıdır, nasıl geliştirilir, gibi tecrübeleri öğretebileceğim.” dedi.

 

Andre Greipel’in ilk Belçika takımı sezonundaki sprint teni sıkıntısını, ülkemiz dahil bir çok yarışta görmüştük. Greg Henderson’ın kısa süren SKY macerası sonrası, eski takım arkadaşı Andre Greipel ile yeniden bir araya gelmesi sonrası Greipel, Tour of Turkey de sprint trenini oluşturduğunu belirtmesi ve galibiyet sayılarının artması ile devam etmişti. Greg Henderson ile Andre Greipel, eski HTC-Columbia takımı döneminde de bir çok başarıya imza atmışlardı. İkili kariyerlerine birlikte devam etme kararına sadık kaldıklarını, Lotto-Belisol ile anlaşma tazeleyerek gösteriyor.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın