GreenEdge Takımı Tour Of Turkey Sonrası ORICA Firması ile 3 Yıllık Sponsorluk Anlaşması İmzaladı

01/05/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Türkiye Bisiklet Turu’nu geride bıraktığımız bu günlerde bu yıl kurulan ve kurulduğu ilk yıl Tour of Turkey’e katılma kararı alan GreenEdge madencelik endüstrisinde köklü bir firma olan ve aynı zamanda kimyasal patlayıcılar üzerine çalışmalar yapan Orica Firması ile üç(3) yıllık sponsorluk sözleşmesi imzaladı.

 

Türkiye Bisiklet Turu’na Robie McEwen, Cameron Meyer, Matthew Goss gibi isimlerle katılarak hem etap hem de genel klasman liderliğinde başarıyı kovaladı. Etap galibiyetlerinde sprintlerde yüzü pek gülmeyen Matt Goss 4. etap sonunda Mark Renshaw ile girdiğini sprint mücadelesinde bisiklet sporunun heyecanını doruklara ulaştırdı. Bitiş çizgisinden aynı anda geçen ikili bir an “sen mi kazandın yoksa ben mi? düşüncesiyle birbirlerine bakmışlardı. Fakat foto finiş sonucu olarak Rabobank’lı Renshaw’un birinci ilan edilmesi Matt Goss’u bir kez daha ikincilikte bıraktı. 8.Etap sonunda Matthew Goss puan lideri olarak yeşil Türkiye Bisiklet Turu 2012’nin Yeşil Mayo galibi olmuştu.

 

Takımın kurulduğu bu ilk yılda sezona Tour Down Under’da Simon Gerrans’ın zaferi ile merhaba demesi üzerine Dünya Pist Bisikleti Şampiyonası’nda Cameron Meyer ile Dünya Şampiyonu ünvanını alması büyük zaferlerden derken Volta Ciclista bir Catalunya’da Michael Albasini ve Milan Sanremo‘da Vincenzo Nibali, köprücük kemiği 3 yerden kırılan Fabian Cancellara ile beraber verdiği sprint mücadelesini kazarak Klasiğin zaferi olmuştu. Takımın ilk yılda bu başarıları alması üzerine sponsorluğa açık olan firmalarında dikkatini çekmiş oldu.

 

Takımın forma dizaynı değişmeden sadece yeşiller içindeki beyaz bölümde artık GreenEdge değil Orica yazacak. GreenEdge yazısı da hemen onun altında yeşil bölümde yer alacak. Ayrıca şunu belirtmek gerekir ki takımın forması bu şekilde kalmayacak. Şimdilik bu şekilde oluşturulan yeni forma Tour de France başlangıcında izleyicilere yeni dizaynı ile yansıyacak!

 

 

     

 

 

Sponsorun sağladığı imkanlar şimdilik gizli tutulurken 3 yıl boyunca sürecek olan sözleşme ile takım bir anlamda kendini güvende hissediyor. Orica Firması Genel Müdür’ü lan Smith” Bisiklet dinamik ve dünyada üzerinde geniş bir izleyici kitlesine hitap ediyor. Bu takım ile aramızda önemli ortak noktalar var ve ikimizde Avustralya’lıyız. İkimizde yeniliğe ve takım çalışmasına önem veriyoruz. Orica markasını küresel pazarda tanınır hale getirmek için bu sponsorluk stratejik bir önem taşıyor ve bu yönde bu takımın dünya standardındaki performansı çok etkili olacaktır.” diyerek sponsorluklarının temelini dile getirmiş oldu.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın