GreenEdge Sporcusu Mitchell Docker’da Bir Sevinç Bir Üzüntü

21/01/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Avusturalya’nın bisiklet adına yeni oluşumu WorldTour lisanslı GreenEdge takımının 25 yaşındaki genç sporcusu Mitchell Docker Victoria Fall Creek’te kamp sırasında kaza geçirdi. Aynı zamanda Avusturalya UniSA ulusal takımı adına yarışan başarılı sporcunun durumu endişe veriyor. GreenEdge takımı sporcusun henüz sezon başında böyle bir kaza yaşaması hem Avusturalya Ulusal takımının hem WorldTour lisanslı yeni oluşumun hemde kendisinin 2012 planlarını etkiledi.

 

 

Antrenmanda iniş sırasında keskin bir virajı dönerken bisikletin hakimiyetini kaybetmesi sonucu ciddi derecede sakatlandı. Elinde ve elmacık kemiğinde kırıklar bulunan sporcu şu an yoğun bakımda. Takım doktoru Peter Barnes”Endişe ettiğimiz tek durum beyin kanamaları. Çok ciddi düşmüş ve kafasını çarptığında sarsıntı ile başlayan kanama bizi endişelendirdi. Bu yüzden yoğun bakımda tutuluyor. Yere çarpma sonucu sarsıntı geçirdi ve bu yüzden hala gözlem altında. İleri tetkikler gerekiyor ve her ne gerekiyorsa yapılıyor. Bu sabah onunla konuştum ve bu çok güzel bir duygu.” şeklinde açıklamasıyla sporcunun sağlık durumunun ciddiyetini vurgularken kötü kazanın sonuçlarının iyiye gittiğini belirtmiş oldu.

 

 

Avusturalyalı başarılı bisikletçinin bu akşam Melbourne’ de gözetimde bulundurulduğu hastahanenin yoğun bakım bölümünden çıkması bekleniyor. Mitch bir yandan takımının ilk yarışı olan Tour Down Under’da Simon Gerrans’ın etkili performansı ve arkadaşlarının bir takım ruhu halinde mücadele göstererek başarılı bir grafik çizmesine sevinirken diğer yandan da kendisinin geçirdiği talihsiz kaza sonra bir süre daha bisikletten uzak kalacağını bilmesi sevincini burkuyor.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın