Go Johnny Go Go!!!- Vacansoleil’in Beijing Takım Lideri

17/09/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Geçen hafta Beijing kadrosunu ilk açıklayan Lampre-ISD takımından sonra önümüzdeki ay gerçekleşecek Beijing Turunun 2.takım kadrosunu Vacansoleil Takımı açıkladı. 2011 Fransa Bisiklet Turunda Go Johnny Go ! Go! coşkusu yaratan Johnny Hoogerland Beijing-Vacansoleil takım lideri olarak açıklandı.

 

2011 Fransa Bisiklet turunun 9.etabında Thomas Voeckler ve İspanyol Juan Antonio Flecha ile muazzam kaçışında iç sızlatan ve hiçbir bisikletçinin yaşamak istemediği kaza ve sonrasındaki cesareti ile fanatikler sayısını arttırdı. Fransa televizyonun çarptığı Hoogerland yolun dışına, çitlere uçarak çok kötü bir düşüş yaşamıştı. Kaza sonrası etabı bitirip hastaneye kaldırılan Hoogerland atılan 33 dikiş sonrası Fransa Turuna azimle devam etmişti.

 

5 Ekim’de başlayacak Beijing turunun Vacansoleil takım lideri, sezon sonuna doğru fanatikleriyle yeniden buluşacak. Sadece 2 yıl önce kurulan Vacansoleil-DMC’nin agresif sürüş tarzı ile ilgileri üzerine çekmeye devam ediyor.  Beijing takım kadrosundaki diğer isimler ise; bu yıl Alpe d’Huez’i 6.olarak tamamlayan tırmanış uzmanlığındaki 24 yaşındaki isim Thomas De Gent. Thomas 2011 Paris-Nice‘de 1.etabı almıştı. Genç Belçika’lı Beijing’de Johnny Hoogerland’ın süper domestiği olacak. 32 yaşındaki İtalyan tecrübe Matteo Carrara, Martijn Keizer, Wouter Mol, Wout Poels, Rob Ruijgh, Lieuwe Westra Vacansoleil’i Beijing’de temsil edecek.

 

İlk kez düzenlenen Bejing Turunun ilk yılında UCI World Tours listesine girmesi katılacak 18 profesyonel takımla ilgiyi üzerine çekmeye devam ediyor. Johnny Hoogerland, “Asya’da World Tour listesi bir yarışta yarışmak iyi olacak. Ancak bizim için Beijing dünyanın en iyi takımları arasında geçecek mücadelede zorlu olacak. Ama Vacansoleil takımı agresim ve dinamik sürüşü ile her zaman her yerde yarışa girebilecek düzeyde.”dedi.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın