Güle Güle Rabobank, Merhaba Blanco Pro Cycling Team

14/12/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

1996 yılından itibaren sponsorluğunu sürdüren Hollanda Bankası Rabobank’ın, USADA raporu ile patlayan Lance Armstrong ve bisiklet sporundaki doping günlüklerinin gözler önüne serilmesi sonrası, sponsorluktan çekilme kararı, kara haber olarak her zaman ki gibi hızlı yayılmıştı. Aslında, doping sansasyonundan yararlanarak sponsorluğu bıraktığı, Hollanda basınında Rabobank’ın küçülme kararı USADA raporu öncesi gündeme gelmişti. Takımın sponsorsuz gireceği 2013 sezonunda, takım bünyesindeki sporsuları birbirine daha da çok kenetlemiş, sessizlikle gelişmelerin olumlu yönde gelişmesi ümit ediliyordu.

 

 

Perşembe akşamı (dün akşam), İspanya adası olan Fuerteventura’da ki kış kampında basın açıklaması yapılarak, takımın yeni sponsoru açıklandı. Turuncu Rabobank renkleri ile görmeye alıştığımız artık Blanco’nun beyaz, mavi ve siyah renkleri ile Blanco adı altında yarışacak. “Yeni bir takım, Yenii bir Başlangıç, Boş bir Tuval” açıklamasını Facebook’dan duyuran Blanco Takımı, sloganlarının verdiği heyecanla yeni sezona, birbirlerine zor zamanlarında sarılmış yol arkadaşları olarak daha bir kararlı hazırlanıyor. Rabobank’ın ismini çekmesi gelişmesine hazırlıksız yakalanan isimlerin şaşkın yüz ifadeleri yerini artık sevincin göz parlaklığındaki silüetleri ile ekran karşısına geçen takım, yeni bir başlangıç için boş tuvali başarılarıyla doldurmaya kararlı görünüyor. 2014 sezonuna yeni sponsor bulana dek takım Blanco ismi altında yarışacak. UCI Pro tur lisans hakkını kazanan takım, önümüzdeki sezon profesyonel yarışlarda bizlerle buluşacak.

 

 

Rabobank ve Giant, bayanlar dünya şampiyonu Marianne Vos ve bayanlar takımını, U-23 Rabobank takımını desteklemeye 2016 yılına kadar devam edecek. Erkek takımı gelişmeleri bir yana, takım büyük turlar için umutlu. Yıldız isimler; 2012 Kaliforniya Turu galibi Robert Gesink,  her tip sürüşün ismi ve San Sebastian klasiğinin son galibi Luis Leon Sanchez, bu yıl ülkemizde yarışan sprinter Mark Renshaw’u 2013 de yeni renklerle izleyeceğiz. Perşembe günkü açıklamalarda ayrıca takım yönetimi, Harold Knebbel yerine yıl sonuna kadar takım direktörü olarak Richard Plugge’ın görev yapacağını bildirdi. Richard Plugge’ın daha önce Rabobank İletişim Müdürlüğü görevindeydi.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın