Giro’da 14.Etap Galibi Enrico Battaglin ve Cumartesi Resitali

24/05/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

Giro d’İtalia’nın en önemli etaplarından biri olan Aglie-Oropa etabı müthiş bir mücadeleyle son buldu. Çok fazla uzun olmamasına rağmen inanılmaz zor bir profilden oluşan etabın galibi Bardiani Valvole CFS-İnox takımında Enrico Battaglin olurken, ikinci Sky takımından Dario Cataldo, üçüncü Colombia takımından Jarlinson Pantano Gomez oldu.

 

Giro2014-profil-14

Giro’nun 14.etabı olan 164 kilometrelik Aglie-Oropa etabında bisiklete dair her şey vardı. Büyük bir mücadelenin olacağı tahmin edilen etap, seyircilere keyif dolu dakikalar yaşattı. “Pembe Mayo” sahibi Rigoberto Uran ve BMC takımının lideri Cadel Evans arasındaki çekişme, Cadel’ın farkı 37 saniyeden 32 saniyeye düşürmesi ile Giro’nun 14.cü perdesi kapandı ve “Pembe Mayo” Rigoberto Uran’da kaldı.

 

Giro2014-14.EtapUran
32 saniyelik farkla ikinci sırada yer alan Cadel Evans amansız takibini sürdürdü ve “Pembe Mayo” hayallerini ilerleyen etaplara taşıdı.
Türkiye saatiyle 13:30 da deniz seviyesinden 345 metre yükseklikte yer alan Aglie’den pedallara basan sporcular etap boyunca bir tane sprint, dört tane tırmanış kapısı geçti. Sporcular ilk tırmanış noktasını 30.cu kilometrede 585 metrede yer alan La Serra kapısından geçerek yollarına devam etti. Daha sonra 74.cü kilometrede sprint kapısından geçen sporcular 85.ci kilometrede tekrar tırmanışa geçti. 10 kilometre süren tırmanış boyunca 382 metreden 1099 metre yüksekliğe ulaşan sporcular etabın, zorluk seviyesi bir olan ikinci tırmanış noktasını tamamladılar. Tırmanışın ardından tekrar inişe geçilmesiyle zorluk seviyesi iki olarak belirlenen bir noktayı daha geçen bisikletçiler uzun bir inişin ardından, bitiş çizgisinin de yer aldığı ve zorluk seviyesi bir olan son tırmanışı geçerek etabı tamamladılar.

 

Etabın başlamasıyla birlikte daha ilk kilometrelerde oldukça kalabalık bir kaçış grubu oluştu. 16 sporcudan oluşan kaçış grubu ilerleyen kilometrelerde peloton ile arasındaki farkı 8 dakikalara kadar çıkarmayı başardı. Sürekli iniş çıkışların bulunduğu yıpratıcı etapta, lider grupta kopmalar yaşandı. “Pembe Mayo” nun bulunduğu grup haricinde dört grubun oluştuğu yarışta ilk ataklar son 30 kilometrede geldi. Öndeki grupta BMC takımının sporcusu Manuel Quinziato ve Giant-Shimano takımından Albert Timmer bir atak gerçekleştirdi ve yarışın son 11 kilometresine lider girdi. İlerleyen kilometrelerde Manuel Quinziato, bisikletinde yaşadığı mekaniksel bir problem nedeniyle geride kaldı. Yarışın liderliğini ele alan Albert Timmer yoluna tek devam etti fakat temposunu koruyamadı ve son iki kilometrede Sky’dan Dorio Cataldo’ya yakalandı. Cataldo’yla birlikte Colombia takımından Jarlinson Pantano Gomez ile yoluna devam üçlü grupta, Albert Timmer tempoya ayak uyduramadı ve geriye düştü.

 

Giro2014-14.Etapkaçış
“Pembe Mayo” nun yer aldığı favoriler grubunda ise genel klasmanda dördüncü sırada olan AG2R La Mondiale takımının lideri olan Domenico Pozzovivo’dan bir atak geldi. Rigoberto Uran, Cadel Evans ve Tinkoff-Saxo takımının genel klasmanda üçüncü sırada yer alan sporcusu Rafel Majika’nın birbirini kollamasını fırsat bilen Pozzovivo, gerçekleştirdiği atakla farkı biraz olsun açmayı başardı.
Bu sırada ön grubun son kilometreye girmesiyle birlikte Dorio Cataldo, Jarlinson Pantano Gomez ve Enrico Battaglin arasında müthiş bir mücadele yaşandı. Eğimin kendisini iyice hissettirmeye başlamasıyla tükenme noktasına gelen sporcular etap galibiyeti için pedallara bastı. Son 200 metrede Cataldo bir atak gerçekleştirdi fakat hemen arkasında yer alan Jarlinson Pantano Gomez ve Enrico Battaglin atağa karşılık verdi. Çok güçlü bir şekilde seleden yükselerek, atağa hemen atakla karşılık veren Enrico Battaglin, Cataldo ve Gomez’i arkada bırakarak 4:34:41 saniyelik derecesiyle etabın galibi oldu.
“Pembe Mayo” nun sahibi Rigoberto Uran ve Cadel Evans’ın bitiş çizgisine yaklaştığı sırada Evans’ın son metrelerdeki atağına karşılık vermeyen Uran, Evans’ın 5 saniye gerisinden bitiş çizgisini geçti.
Gözler, zirve bitişinin olacağı yarın ki etaba çevrilirken Cadel Evans ve Rafal Maijka’nın “Pembe Mayo” yu ne kadar istediklerinin de cevabını verecekmiş gibi duruyor.

 

Giro d’italia 14.Etap Finiş Sıralaması:

1 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 4:34:41
2 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
3 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 0:00:07
4 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:00:17
5 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 0:00:22
6 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 0:00:26
7 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:00:28
8 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 0:00:33
9 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 0:00:39
10 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 0:00:54
11 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:01:17
12 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:01:46
13 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 0:02:22
14 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:02:26
15 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:02:39
16 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:02:43
17 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
18 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:02:47
19 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
20 Wout Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:02:59
21 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
22 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:03:04
23 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
24 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 0:03:22
25 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team 0:03:27
26 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:36
27 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
28 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
29 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
30 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:03:46
31 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 0:03:53
32 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:04:01
33 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:04:02
34 Ivan Basso (Ita) Cannondale
35 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:04:05
36 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:16
37 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:04:27
38 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:04:54
39 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
40 André Cardoso (Por) Garmin Sharp
41 HERRADA Jose’ ESP MOV
42 Philip Deignan (Irl) Team Sky
43 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
44 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:05:25
45 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol 0:05:37
46 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
47 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:06:38
48 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
49 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:08:24
50 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
51 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
52 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
53 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
54 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
55 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
56 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
57 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:09:01
58 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:09:08
59 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:09:10
60 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 0:09:21
61 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
62 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
63 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
64 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
65 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:10:13
66 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 0:10:44
67 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:11:07
68 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
69 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 0:11:23
70 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:11:37
71 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:11:38
72 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
73 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
74 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
75 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 0:11:44
76 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:13:11
77 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
78 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo
79 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF
80 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
81 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
82 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano
83 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:13:20
84 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
85 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 0:13:47
86 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
87 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 0:13:53
88 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 0:14:13
89 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 0:15:37
90 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:17:18
91 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 0:17:48
92 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:18:27
93 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:19:24
94 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
95 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
96 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
97 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
98 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
99 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
100 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
101 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
102 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
103 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
104 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
105 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 0:19:30
106 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
107 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
108 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
109 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 0:19:35
110 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 0:19:39
111 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 0:20:31
112 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:21:58
113 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo
114 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
115 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
116 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
117 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
118 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
119 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF 0:22:03
120 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp 0:22:36
121 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:22:51
122 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr 0:24:13
123 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
124 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
125 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 0:27:17
126 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
127 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
128 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
129 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
130 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
131 Moreno Moser (Ita) Cannondale
132 Ben Swift (GBr) Team Sky
133 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
134 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
135 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team
136 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo
137 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
138 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
139 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team
140 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team
141 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
142 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
143 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
144 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
145 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 0:27:25
146 CHAVANEL Sebastien FRA FDJ 0:28:03
147 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
148 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:28:05
149 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
150 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 0:28:09
151 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 0:28:14
152 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 0:32:04
153 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
154 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
155 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo
156 Michel Koch (Ger) Cannondale
157 Elia Viviani (Ita) Cannondale
158 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
159 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
160 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
161 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
162 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
163 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
164 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
165 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
166 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
167 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge
168 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
169 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge
170 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team

 

14.Etap Sonunda Genel Sıralama:

1 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 57:52:51
2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:32
3 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:01:35
4 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:11
5 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:02:33
6 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:03:04
7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:03:16
8 Wout Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:04:01
9 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:05:07
10 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 0:05:13
11 Ivan Basso (Ita) Cannondale 0:06:07
12 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 0:06:13
13 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:06:53
14 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:07:21
15 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:08
16 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:09:09
17 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol 0:09:34
18 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:10:31
19 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:10:32
20 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:10:36
21 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:11:25
22 HERRADA Jose’ ESP MOV 0:12:11
23 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 0:15:13
24 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:16:13
25 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:16:56
26 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 0:17:51
27 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:19:49
28 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:24:32
29 André Cardoso (Por) Garmin Sharp 0:27:53
30 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 0:29:31
31 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:29:47
32 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:30:31
33 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:30:49
34 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 0:33:18
35 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 0:33:23
36 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:34:00
37 Dario Cataldo (Ita) Team Sky 0:36:49
38 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr 0:37:41
39 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 0:38:17
40 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:39:57
41 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo 0:40:10
42 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 0:41:36
43 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:43:30
44 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:44:35
45 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 0:46:46
46 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:47:46
47 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:47:48
48 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 0:49:27
49 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:50:16
50 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 0:50:27
51 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 0:55:23
52 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:57:21
53 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 0:58:28
54 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo 0:58:42
55 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 1:00:20
56 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team 1:01:32
57 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo 1:02:32
58 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 1:02:58
59 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 1:04:45
60 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 1:04:50
61 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 1:04:52
62 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 1:05:14
63 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 1:06:18
64 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF 1:06:25
65 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 1:07:05
66 Philip Deignan (Irl) Team Sky 1:11:08
67 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 1:11:18
68 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:12:08
69 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 1:12:25
70 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 1:12:31
71 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 1:13:16
72 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 1:13:17
73 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 1:14:22
74 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 1:14:36
75 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 1:17:38
76 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 1:18:14
77 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 1:18:25
78 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:19:06
79 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:20:14
80 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 1:20:21
81 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 1:20:58
82 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 1:21:22
83 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 1:21:55
84 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 1:22:39
85 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 1:25:06
86 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 1:25:48
87 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr 1:26:10
88 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 1:27:00
89 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing 1:27:59
90 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 1:28:01
91 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 1:29:08
92 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 1:29:29
93 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 1:32:55
94 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 1:36:03
95 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 1:36:26
96 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:37:23
97 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp 1:37:45
98 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 1:38:10
99 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 1:38:14
100 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:38:25
101 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF 1:38:41
102 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 1:39:23
103 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 1:41:18
104 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 1:44:04
105 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 1:44:20
106 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 1:44:43
107 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 1:46:20
108 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli 1:46:38
109 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 1:47:30
110 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 1:49:08
111 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 1:49:13
112 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 1:49:30
113 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:49:55
114 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 1:50:35
115 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 1:51:27
116 Moreno Moser (Ita) Cannondale 1:52:15
117 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1:53:01
118 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 1:53:17
119 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 1:54:30
120 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 1:55:24
121 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:56:22
122 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 1:56:52
123 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 1:57:36
124 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp 1:57:54
125 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 1:58:22
126 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 1:58:28
127 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 1:58:53
128 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 1:59:04
129 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF 2:00:07
130 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:00:11
131 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
132 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 2:02:41
133 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 2:04:07
134 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 2:04:57
135 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 2:05:00
136 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 2:09:48
137 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo 2:09:57
138 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano 2:10:10
139 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 2:10:24
140 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 2:10:25
141 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr 2:11:37
142 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 2:13:42
143 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 2:13:47
144 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 2:15:34
145 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 2:16:28
146 Ben Swift (GBr) Team Sky 2:16:32
147 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:16:40
148 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 2:17:20
149 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 2:18:14
150 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 2:18:46
151 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 2:19:17
152 CHAVANEL Sebastien FRA FDJ 2:20:56
153 Elia Viviani (Ita) Cannondale 2:21:43
154 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 2:21:44
155 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 2:23:45
156 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 2:24:23
157 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 2:25:04
158 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 2:25:47
159 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 2:26:39
160 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing 2:28:22
161 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge 2:30:11
162 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 2:30:56
163 Michel Koch (Ger) Cannondale 2:32:51
164 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano 2:39:18
165 Christopher Sutton (Aus) Team Sky 2:40:09
166 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol 2:46:14
167 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge 2:47:17
168 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 2:51:36
169 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 2:56:22
170 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:57:00

 

Murat Çiftci
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın