Giro D’İtalia-İtalya Bisiklet Turu 2011 Yeni Forma Tanıtımları Yapıldı-Milano

23/03/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Üç büyüklerin ilki… Giro d’italia yaklaşırken İtalyan Yarış Organizatörleri heyecanı sıcak tutmayı başarıyor. Profesyonel bisiklet yarışçılarının da heyecanla 7 Mayır 2011 Cumartesi günü başlayacak olan Giro’ya tarih geri sayımı yaptığı muhakkak. Vincenzo Nibali” Bekleyemiyorum” derken 2011 Giro İtalya bisiklet turu tanıtımlarına katılan Filippo Pozzato’da sabırsızlanan profesyoneller arasında yer alıyor.

 

Milano’da yapılan 2011 Giro forma tanıtımına Giro’nun bu yıl ki güzeli Cristina Capodonti’nin katılımıyla tanıtım yapıldı.

 

Photo: Press RCS Sport / Gian Mattia D’Alberto /
Lapresse

 

İtalya’nın birleşme yıldönümü vesilesi ile bu yıl 150.Yılında Giro d’italia-İtalya Bisiklet Turu’nun Genel Sıralama Lideri Mayosu olan Pembe Mayosu… Kim demiş ki Pembe bayan rengidir diye. Bu mayoyu giymek isteyecek bir çok erkek sporcu olduğunu biliyorum/biliyoruz. Yoksa 21 etaplık devasa zorlukları geçebilmek ve bu mayoyu alabilmek için veya Tur’a katılabilmek çırpınan Dünya çapındaki sporcular neden bu kadar eziyet çeksin ki. İşte İtalya’nın tarihi birleşiminin 150.yılında özel Giro Lider Mayo’nun cazibesi…

 

Photo: Press RCS Sport / Gian Mattia D’Alberto /
Lapresse

 

 

Tanıtıma Profesyonel Bisiklet Dünyası’ndan Filippo Pozzato ve 2010 yılından beri görevde olan RCS Sport-La Gazzetta dello Sport Direktörü Andrea Monti’de katıldı. Pembe Mayo (Genel Sıralama Lideri Mayosu), Yeşil Mayo( Puan Klasifikasyonu Lider Mayosu, Beyaz Mayo(Genç Sporcu Klasifikasyonu Lider Mayosu) ve Kırmızı Mayo(Dağ Klasifikasyonu Lider Mayosu) olmak üzere 4 renk mayoyu Dolce Gabbana tasarladı ve üretti. Pembe Mayonun bu yıl tasarımcısı Johnny Mole. 150.yıla özel, İtalyan bayrağı renklerini 3 renk şerit olarak forma önüne yerleştirildi. Ve ön kısımda ortadan aşağı inen şerit üzerine “150” rakamı ile bu yılın önemi vurgulandı. Forma tasarımları tanıtımda oldukça beğeni topladı.

 

Photo: Press RCS Sport / Gian Mattia D’Alberto /
Lapresse

 

Photo: Press RCS Sport / Gian Mattia D’Alberto /
Lapresse

 

   Hazırlıklar ve tanıtımlar ile Giro heyecanını gündemde tutan Organizasyon bu yıl İtalya’nın birleşmesine konu 150.Yıl olması vesilesiyle Tur’a daha bir çok renk katmayı planlıyor. Bu yıl Giro’nun bisiklet severlere göz dolduracağı kesin. 94 tecrübesiyle Dünya genelinde ilgiyle takip edilen kimine göre 3 büyükler de(Fransa Bisiklet Turu, Giro d’italia, İspanya Turu) en zoru olarak kabul edilen kimine göre Fransa Bisiklet Turundan daha gösterişli ve dikkat çekici bulunan İtalya Turu Mayıs ayına yaklaştıkça takipçilerinin heyecan yoğunluğunu da arttıracak.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın