Giro d’italia 2012 Takım Davetiyeleri Açıklandı

10/01/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Mayıs ayını Pembeye boyayan İtalya Bisiklet Turu(Giro d’italia) 2012’de start alacak 95.edisyonu için 4 davetiye bugün sahiplerini buldu. Giro d’italia 4 davetiye hakkını 3’ü İtalyan takımına kullandı. 4.Davetiye ise Almanya menşeili Team Netapp’a verildi. Protur lisansı olmayıp büyük tura davetiye ile katılma şansına erişen 4 takım ise;

 

Androni Giocattoli (İtalya)

Colnago – CSF Inox (İrlanda), İrlanda merkezli kurulmuş İtalyan Takımı

Farnese Vini (İngiltere), İngiltere merkezli kurulmuş İtalyan Takımı

Team NetApp (Almanya)

 

95.İtalya Bisiklet Turuna Protur Lisansına sahip 18 Protur takımı ve 4 takım davetiyesi ile yarışacak takım sayısı 22 olacak. UCI World Tour Listesinin ilk büyük turu olan Giro d’italia 5 Mayıs-27 Mayıs 2012 tarihlerinde gerçekleşecek.  Takım davetiyesi için başvuru yapan 22 takımdan 8’i başvuru belgelerini göndermediği için organizasyon 14 takım arasından 4 takımın seçildiği bugün açıklandı. Giro d’italia organizatör firması RCS Sport’un yönetimindeki diğer  tek günlük yarışlar ve çok etaplı yarışlar için de bu 14 takım içerisinden seçim yapılarak bugün belirlendi. Ayrıca Organizasyon yönetimi oy birliği ile Tirreno-Adriatico’nun 2 davetiye hakkını 4’e çıkarttı.

 

RCS Sport’un Organize ettiği diğer yarışlar için yine bugün açıklanan davetiyeler;

 

Tirreno-Adriatico, 7 – 13 Mart (4 Davetiye): Acqua & Sapone, Colnago, Kolombiya-Coldeportes ve Farnese Vini (her biri 8 sporcu ile katılım)

Milano-Sanremo,
17 Mart(7 Davetiye): Acqua & Sapone, Colnago, Kolombiya-Coldeportes, Farnese
Vini, Proje 1t4i, Team Type 1-Sanofi ve Utensilnord-Named  (her
biri 8 sporcu ile katılım)

Giro d’Italia, 5 -27 Mayıs(4 Davetiye): Androni Giocattoli, Colnago, Farnese Vini ve NetApp (her biri 9 sporcu ile katılım)

İl Lombardiya,
29 Eylül (7 Davetiye): Acqua & Sapone Androni Giocattoli, Colnago,
Kolombiya-Coldeportes, Farnese Vini, Proje 1t4i ve Utensilnord-Named (her biri 8 sporcu ile katılım)

 

Hiçbir yarışa davet hakkı kazanamayan 5 takım ise; Champion System, Landbouwkrediet, RusVelo, Saur Soyasun ve Team Europcar oldu. Bu takımların katılabilmesi için ileri tarihli yarışlarda yapılacak değişiklik yolunun açık bırakılmış olması ile mümkün. “RCS Spor herhangi bir spor ya da etik sorunlar olması durumunda; bu takımlara daveti iptal etme hakkını saklı tutar” açıklamasını bugüne eklemiştir.

 

Davetiye incelemelerinde Organizasyonun dikkate aldığı unsurlar; takım misyonu ve etik yaklaşımı, Sportif kalitesi, Takımın pazarlama yeteneği ve medya planlaması yer alıyor. World Tour listesindeki 3 büyüklerden Giro d’italia değerlendirmesinde İtalyan Organizasyonun en çok önem verdiği etkenlerden biri Giro’yu en medyatik, en iyi pazarlayabilecek takımlar dikkate alınıyor. 2011 Ekim ayı ortasında gerçekleşen 2012 Giro d’italia prezantasyonunun İtalyan Şıklığında geçmesi Organizasyonun medye ve tanıtım ağına verdikleri değeri de kanıtlıyor.

 

5 Mayıs 2012’de Danimarka-Herning’de start alacak Pembe için savaşanların yarış parkur detaylarını merak edenler 2012 Prezantasyon içeriğinde detaylara ulaşabilirler.

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=rX1e2SJzMLo:550:0]

 

2012 Giro d’Italia Takım Listesi:

Ag2r La Mondiale (Fransa)
Androni Giocattoli (İtalya)
Astana (Kazakistan)
BMC Racing Team (Amerika)
Colnago- CSF Inox (İrlanda)
Euskaltel-Euskadi (İspanya)
Farnese Vini (İngiltere)
FDJ-Big Mat (Fransa)
Garmin-Cervelo (Amerika)
GreenEdge (Avustralya)
Katusha (Rusya)
Lampre-ISD (İtalya)
Liquigas-Cannondale (İtalya)
Lotto-Belisol (Belçika)
Movistar (İspanya)
NetApp (Almanya)
Omega Pharma-QuickStep (Belçika)
Rabobank (Hollanda)
Saxo Bank (Danimarka)
Team Sky (İngiltere)
Radioshack-Nissan (Lüksemburg)
Vacansoleil-DCM (Hollanda)

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın