Giro d’italia 15.Etap: Fabio ARU, Montecampione Zirvesinin Galibi

25/05/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

Montecampione zirve finişinin yapıldığı, Giro d’italia’nın 15.ci etabını, son 3 kilometrede gerçekleştirdiği atakla; Rigoberto Uran, Cadel Evans gibi güçlü favorileri  geride bırakan ve, genel klasmanda 7.ci sırada olan Astana takım lideri Fabio Aru kazandı. Aru, etap sonunda genel klasmanda 4.cü sıraya yükseldi.

2014 Giro d’İtalia’nın kazananını önemli ölçüde belirleyecek olan 225 kilometrelik Valdengo-Plan Di Monte Campione etabındaki müthiş mücadelenin kazananı Fabio Aru olurken, ikinci Colombia takımından Fabio Andres Duarte Arevalo, üçüncü Movistar’lı Nairo Quintana oldu.

 

Giro2014-profil-15

 

225 kilometrelik 15.ci etapta, bir tane sprint prim kapısı, bir tanede son 20 kilometrede yer alan zorluk seviyesi bir olarak belirlenen ve zirve bitişiyle son bulan Montecampione tırmanışı geçildi.

 

Pazar günü özel, heyecanının başlamasıyla birlikte, henüz yarışın başlarında 12 kişilik bir kaçış grubu oluştu. Uzun süre, düz bir profilden oluşan yolda, pedal basan yarışın lider grubu, ana grup ile arasındaki farkı sekiz dakikalara kadar çıkarmayı başardı. Son 20 kilometrede başlayan eğimin artmasıyla birlikte geriye düşen isimler oldu. Kaçış grubunda yer alan Lotto-Belisol sporcusu Adam Hansen’dan tırmanış başlangıcında bir atak denemesi geldi. Bu sırada “Pembe Mayo” sahibi Rigoberto Uran’ın da içinde olduğu favoriler grubunda olan Trek takımının “Mavi Mayo” lu sporcusu Arredondo Moreno tempoyu artırarak grup içerisinden sıyrılmayı başararak öne geçti.

 

Giro2014-15FavorilerGrubu

 

 

İlerleyen kilometrelerde Adam Hansen, Andre Cardoso, Torres Agudelo tarafından yakalandı. Bu kaçış denemesinden sonra başarısız olan isimler, yarışın kalan 9 kilometresinde ana gruba teslim oldu. Eğimin iyice artmasıyla birlikte uzun bir etap sonucu tükenen bazı sporcular tempoya ayak uyduramayıp geriye düştü. Bu sırada Sky takımının bir sporcusu Philip Deinan’dan etap galibiyeti için kontratak geldi. Fakat, bu atak peloton tarafından engellendi. Temponun iyice yükseldiği sırada Cannondale takımının ünlü ismi İvan Basso ve Garmin-Sharp takımının dağlardaki ismi Ryder Hesjedal’da geriye düşen isimler arasındaydı.

 

Genel klasman iddialılarından Wilco Kelderman, Cadel Evans, Rigoberto Uran, Rafal Majka, Nario Quintana ve Fabio Aru’nun olduğu grupta pedallar dönerken, müthiş bir çekişmenin de olacağının sinyalleri son 5 kilometrede Uran’ın yaptığı atakla belli oldu. Uran’ın tempoyu iyice artırdığı sırada Evans, Quintana ve Kelderman biraz geriye düşmüş olsa da kısa bir süre sonra tekrar bir araya geldiler. Son 3 kilometrede hiç beklenilmediği bir anda, Astana takımı sporcusu Fabio Aru’dan çok güçlü bir atak geldi. Rigoberto Uran, Aru’nun peşine takılmasına rağmen tempoya ayak uyduramadı ve geride kaldı. Fabio Aru’nun yarışın liderliğini ele aldığı sırada Fabio Andres Duarte Arevalo ve Nairo Quintana ikilisi birlikte pedal çevirken “Pembe Mayo” bu ikiliye de tutunamadı ve üç ismin gerisinde kaldı.

 

Giro2014-15Uran-Aru
Aru’yu yakalayamamasına rağmen Uran ve Evans’ı geride bırakmayı başaran Quintana, Uran’dan 22 saniye önde bitiş çizgisini geçmeyi başardı ve genel klasmanda bir sıra yükselerek 5.ci sıraya yerleşti.
Fabio Aru, etabı 5:33:06’lık derecesiyle bitiş çizgisini ilk geçen sporcu olurken, genel klasman sıralamasında 7.ci sıradan 4.cü sıraya yükseldi.
Bu sonuçla birlikte genel klasmanda 1.ci sırada yer alan Uran, “Pembe Mayo” sunu korurken Evans’la olan 32 saniyelik farkı da 1 dakika 3 saniyeye çıkarmış oldu.

 

Yarın son dinlenme günü geçirecek olan sporcular, Salı günü Giro’nun en zor dağlık etaplarından biri olan 16.etap ile mücadeleye devam edecekler.

 

Giro d’italia 15.Etap Finiş Sıralaması:

 

1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 5:33:06
2 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 0:00:21
3 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:22
4 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
5 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:42
6 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:00:57
7 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:01:08
8 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
9 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 0:01:13
10 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
11 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team
12 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
13 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
14 Philip Deignan (Irl) Team Sky
15 Ivan Basso (Ita) Cannondale 0:02:17
16 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
17 Wout Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:03:13
18 CARDOSO Andre Fernando POR GRS
19 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:03:19
20 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
21 HERRADA Jose’ ESP MOV 0:03:30
22 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:03:39
23 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:04:45
24 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
25 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:05:03
26 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team 0:05:14
27 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:05:16
28 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:05:19
29 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
30 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:05:58
31 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF
32 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:06:55
33 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:07:04
34 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 0:07:08
35 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
36 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:07:42
37 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:07:49
38 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 0:08:59
39 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 0:09:07
40 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo 0:09:15
41 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
42 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:36
43 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 0:09:41
44 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 0:09:56
45 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
46 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
47 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:10:34
48 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 0:10:56
49 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 0:11:05
50 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 0:11:07
51 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 0:11:36
52 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:11:46
53 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 0:12:15
54 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:13:44
55 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr 0:15:08
56 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 0:15:57
57 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:16:46
58 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 0:17:00
59 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 0:17:14
60 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 0:18:39
61 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
62 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:19:17
63 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
64 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
65 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
66 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
67 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
68 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo
69 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
70 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
71 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
72 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
73 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
74 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo
75 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
76 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
77 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
78 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
79 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
80 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
81 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
82 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
83 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
84 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
85 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
86 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team
87 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team
88 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
89 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
90 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
91 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
92 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
93 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
94 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
95 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
96 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
97 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
98 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
99 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
100 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:19:40
101 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
102 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 0:19:55
103 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:20:21
104 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 0:21:19
105 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 0:21:40
106 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:22:07
107 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
108 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:22:23
109 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 0:22:31
110 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli 0:24:16
111 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr 0:24:30
112 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 0:27:41
113 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
114 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:28:15
115 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
116 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo
117 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano 0:28:27
118 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team
119 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
120 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
121 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
122 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team
123 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
124 Ben Swift (GBr) Team Sky
125 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team
126 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
127 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
128 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
129 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
130 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
131 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
132 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
133 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
134 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
135 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
136 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 0:28:41
137 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge 0:29:07
138 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
139 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
140 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:29:42
141 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:29:51
142 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 0:29:53
143 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
144 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:29:58
145 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
146 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
147 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
148 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
149 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
150 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
151 Elia Viviani (Ita) Cannondale
152 Moreno Moser (Ita) Cannondale
153 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
154 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
155 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
156 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
157 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
158 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
159 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
160 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team
161 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
162 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 0:31:10
163 CHAVANEL Sebastien FRA FDJ
164 Michel Koch (Ger) Cannondale
165 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
166 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
167 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo
168 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 0:31:22

 

15.Etap Sonunda Genel Sıralama:

 

1 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 63:26:39
2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:01:03
3 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:01:50
4 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:02:24
5 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:02:40
6 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:42
7 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:03:04
8 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:04:47
9 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 0:05:44
10 Wout Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:06:32
11 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 0:06:44
12 Ivan Basso (Ita) Cannondale 0:07:42
13 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:08:48
14 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:45
15 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:11:02
16 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:13:08
17 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol 0:13:37
18 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:14:25
19 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 0:14:46
20 HERRADA Jose’ ESP MOV 0:14:59
21 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:19:45
22 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:19:53
23 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:20:19
24 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:26:05
25 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:26:15
26 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:26:19
27 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 0:28:14
28 CARDOSO Andre Fernando POR GRS 0:30:24
29 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 0:39:44
30 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:43:07
31 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:43:14
32 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 0:47:12
33 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:48:04
34 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 0:48:06
35 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:48:22
36 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:49:06
37 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:49:24
38 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 0:49:50
39 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:51:01
40 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 0:51:58
41 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr 0:52:07
42 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:53:59
43 Dario Cataldo (Ita) Team Sky 0:55:24
44 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:56:38
45 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 0:57:52
46 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo 0:58:45
47 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 1:00:00
48 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 1:00:11
49 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 1:01:21
50 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 1:03:10
51 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team 1:06:04
52 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 1:07:01
53 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo 1:07:15
54 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 1:07:35
55 Philip Deignan (Irl) Team Sky 1:11:39
56 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 1:13:25
57 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 1:14:35
58 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 1:15:21
59 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 1:18:55
60 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo 1:21:07
61 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 1:21:43
62 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 1:21:46
63 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 1:22:45
64 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 1:23:25
65 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 1:23:27
66 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF 1:25:00
67 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 1:25:40
68 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 1:27:24
69 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 1:28:55
70 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:30:43
71 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 1:30:54
72 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 1:31:00
73 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 1:31:03
74 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 1:32:30
75 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 1:35:02
76 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 1:37:23
77 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:37:41
78 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 1:38:11
79 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 1:38:56
80 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 1:39:57
81 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 1:40:16
82 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 1:40:24
83 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 1:41:52
84 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 1:42:16
85 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 1:43:33
86 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 1:43:41
87 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 1:45:11
88 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 1:45:47
89 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing 1:46:34
90 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 1:46:36
91 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 1:48:43
92 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:49:30
93 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr 1:49:58
94 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 1:50:54
95 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 1:53:42
96 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:55:58
97 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 1:56:49
98 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 1:56:53
99 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF 1:57:16
100 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 1:57:58
101 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:59:50
102 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 2:02:55
103 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 2:04:28
104 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 2:05:55
105 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 2:07:43
106 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 2:08:05
107 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 2:08:07
108 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 2:08:09
109 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli 2:10:12
110 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 2:10:34
111 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 2:11:36
112 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 2:11:52
113 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 2:13:05
114 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 2:13:20
115 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 2:13:59
116 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp 2:16:29
117 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF 2:18:02
118 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 2:18:20
119 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 2:18:34
120 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 2:19:11
121 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 2:19:50
122 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 2:20:43
123 Moreno Moser (Ita) Cannondale 2:21:31
124 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 2:24:07
125 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 2:26:08
126 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 2:26:13
127 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 2:26:38
128 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
129 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 2:26:49
130 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 2:27:38
131 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:27:56
132 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 2:28:19
133 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo 2:28:32
134 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 2:30:26
135 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 2:31:06
136 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 2:33:25
137 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 2:39:04
138 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano 2:39:26
139 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 2:39:40
140 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr 2:40:48
141 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 2:41:27
142 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 2:43:03
143 Ben Swift (GBr) Team Sky 2:44:17
144 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team 2:44:25
145 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 2:44:50
146 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 2:46:31
147 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 2:46:45
148 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 2:46:56
149 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 2:47:30
150 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 2:49:31
151 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 2:49:45
152 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 2:50:53
153 Elia Viviani (Ita) Cannondale 2:50:59
154 CHAVANEL Sebastien FRA FDJ 2:51:24
155 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 2:51:30
156 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 2:53:32
157 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 2:53:39
158 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 2:55:44
159 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 2:57:07
160 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing 2:58:50
161 Michel Koch (Ger) Cannondale 3:03:19
162 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano 3:07:03
163 Christopher Sutton (Aus) Team Sky 3:07:54
164 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol 3:13:59
165 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge 3:15:42
166 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 3:20:01
167 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 3:25:38
168 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team 3:26:16

 

Murat Çiftci
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın