Geri Sayım Heyecanında, 2014 Tour de France Takım Tanıtımı Bugün Yapıldı

03/07/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Üç büyük turun, en göz kamaştıran, en medaytik olma özelliğini isminde barından Tour de France-Fransa Bisiklet Turu için geri sayım tüm heyecanı ile son güne doğru ilerliyor. 5 Temmuz 2014’de Leeds’den start alacak ve 3 etabını İngiltere-Yorkshire’da geçirecek zorlu mücadelenin takım tanıtımı bugün, A.S.O. programı ile gerçekleşti. Fransa Bisiklet Turu, A.S.O’nun magazinsel zenginlik barındıran büyük şovunda görünüm, adeta fuarlarda gerçekleşen bisiklet şovlarına benzer ve kısmen monoton görülen bir yapıda gerçekleşti. Ancak Şov!un yanı sıra yıldızlar geçidinin yeni mücadele heyecanında sıradanlık fazla göze batmadı.

 

Trek-Leeds

 

2013 Fransa Bisiklet Turu galibi Chris Froome, Çarşamba günü Yorkshire’a ulaştığından itabaren basının ilgi odağı haline geldi. Nisan ayında artan astım sorunu ve Criterium du Dauphine’de geçirdiği kaza sonrası, Fransa Turu galibiyet ünvanını koruyup, koruyamayacağı soruları gündemden uzun süre düşmemişti. Team Sky’ın takım lideri olarak ünvanını korumak üzere hazır olduğunu belirten Froome, Astım rahatsızlığının tedavi sürecinin başarıyla tamamlandığını, Dauphine’de yaşadığı kazanın ise kırıksız ve ciddi boyutlarda olmamasından dolayı şanslı olduğunu dile getirdi. Yine, Richie Porte süper domestikli Sky kadrosunda, 2012 Fransa Bisiklet Turu galibi Bradley Wiggins takım kadrosunda yer almadı.

 

OPQ-Leeds

 

29 yaşındaki Man Adalı Mark Cavendish, Omega Pharma QuickStep takımının yıldızı olarak takım tanımında, fazlaca ilgiyi üzerine topladı. Biraz kaprisli, biraz nazlı ama işinin ehli sprinter, 25 Fransa Bisiklet Turu etap galibiyeti ile bu yıl sprint etaplarında yeni galibiyetler arayarak rekor zirvesini zorlamaya devam edecek. Basının sırf soru olsun diye sorduğu sorulardan rahatsızlık duyan Britanyalı, basının 6 kez aynı soruyu sorduğunu ve 6’sına da aynı cevabı verdiğini söyleyerek tepki gösterdi.

 

 

Tinkoff-Saxo takımının büyük patronu Oleg Tinkoff eşliğinde Yorkshire-Leeds’de Fransa Turu özel takım formasının tanıtımını yapan, favorilerden Alberto Contador, “Büyük favori Froome ancak bende oldukça formdayım. Yoğun hazırlık dönemindeki çalışmaların sonucunu start sonrası göreceğiz. “dedi. Tırmanış etaplarındaki büyük gücü, 2013 Fransa Bisiklet Turunda göz kamaştıran performansı ile Roman Kreuziger,  Nicolas Roche, Rafal Majka gibi iddialı bir kadro ile mücadeleye start alacak olan Tinkoff-Saxo, 21 günlük heyecanı körüklemek üzere formda ve keyifli görünüyor.

 

Alejandro Valverde, Joaquim Rodriguez, Vincenzo Nibali gibi güçlü Sarı Mayo iddialılarının yanı sıra Peter Sagan, Marcel Kittel, Miachael Matthews ve Andre Greipel’in sprint etaplarındaki yaratacağı heyecana yarın (Cuma), büyük start öncesi son gün olarak geçecek. Froome’un belirttiği gibi, bu yıl Tur çok açık. Yani kimse önceden kesin bir iddiada bulunamayacak. Yorkshire etaplarından sonra, bazıları için genel sıralama hayallerine veda edecek. İlk günün görkemli açılışı sonrası ikinci etapta bu etkileri izleyeceğiz. Arnavut kaldırımlı sektörler ve dar yolların etkisi ile muazzam bir Fransa Turu izleyeceğiz. Takım tanıtımlarında ortak paylaşım, “Hazırız” oldu.

 

2014 Tour de France, 9’ar sporcudan oluşan Takım Kadroları:

SKY (SKY)
GBR
  1 FROOME  Christopher GBR
  2 EISEL  Bernhard AUT
  3 KIRYIENKA  Vasil BLR
  4 LOPEZ GARCIA  David ESP
  5 NIEVE ITURALDE  Mikel ESP
  6 PATE  Danny USA
  7 PORTE  Richie AUS
  8 THOMAS  Geraint GBR
  9 ZANDIO ECHAIDE  Xabier ESP

 

MOVISTAR (MOV)
ESP
  11 VALVERDE BELMONTE  Alejandro ESP
  12 ERVITI OLLO  Imanol ESP
  13 GADRET  John FRA
  14 HERRADA LOPEZ  Jesus ESP
  15 INTXAUSTI ELORRIAGA  Benat ESP
  16 IZAGUIRRE INSAUSTI  Jon ESP
  17 PLAZA MOLINA  Ruben ESP
  18 ROJAS GIL  Jose Joaquin ESP
  19 VISCONTI  Giovanni ITA

 

KATUSHA (KAT)
RUS
  21 RODRIGUEZ OLIVER  Joaquin ESP
  22 ISAICHEV  Vladimir RUS
  23 KRISTOFF  Alexander NOR
  24 PAOLINI  Luca ITA
  25 PORSEV  Alexander RUS
  26 SILIN  Egor RUS
  27 SMUKULIS  Gatis LAT
  28 SPILAK  Simon SLO
  29 TROFIMOV  Yury RUS

 

TINKOFF-SAXO (TCS)
RUS
  31 CONTADOR VELASCO  Alberto ESP
  32 BENNATI  Daniele ITA
  33 HERNANDEZ BLAZQUEZ  Jesus ESP
  34 MAJKA  Rafal POL
  35 MORKOV  Michael DEN
  36 MOREIRA PAULINHO  Sergio Miguel POR
  37 ROCHE  Nicolas IRL
  38 ROGERS  Michael * AUS
  39 TOSATTO  Matteo ITA

 

ASTANA (AST)
KAZ
  41 NIBALI  Vincenzo ITA
  42 FUGLSANG  Jakob DEN
  43 GRIVKO  Andriy UKR
  44 GRUZDEV  Dmitriy KAZ
  45 IGLINSKIY  Maxim KAZ
  46 KANGERT  Tanel EST
  47 SCARPONI  Michele ITA
  48 VANOTTI  Alessandro ITA
  49 WESTRA  Lieuwe NED

 

CANNONDALE (CAN)
ITA
  51 SAGAN  Peter SVK
  52 BODNAR  Maciej POL
  53 KING  Edward USA
  54 KOREN  Kristijan SLO
  55 MARCATO  Marco ITA
  56 DE MARCHI  Alessandro ITA
  57 MARINO  Jean Marc FRA
  58 SABATINI  Fabio ITA
  59 VIVIANI  Elia ITA

 

BELKIN (BEL)
NED
  61 MOLLEMA  Bauke NED
  62 BOOM  Lars NED
  63 CLEMENT  Stef NED
  64 TEN DAM  Laurens NED
  65 KRUIJSWIJK  Steven NED
  66 LEEZER  Thomas NED
  67 TANKINK  Bram NED
  68 VANMARCKE  Sep BEL
  69 WYNANTS  Maarten BEL

 

OMEGA PHARMA – QUICK-STEP (OPQ)
BEL
  71 CAVENDISH  Mark GBR
  72 BAKELANTS  Jan BEL
  73 GOLAS  Michal POL
  74 KWIATKOWSKI  Michal POL
  75 MARTIN  Tony GER
  76 PETACCHI  Alessandro ITA
  77 RENSHAW  Mark AUS
  78 TERPSTRA  Niki NED
  79 TRENTIN  Matteo ITA

 

AG2R LA MONDIALE (ALM)
FRA
  81 PERAUD  Jean-Christophe FRA
  82 BARDET  Romain FRA
  83 CHEREL  Mikael FRA
  84 DUMOULIN  Samuel FRA
  85 GASTAUER  Ben LUX
  86 KADRI  Blel FRA
  87 MINARD  Sébastien FRA
  88 MONTAGUTI  Matteo ITA
  89 RIBLON  Christophe FRA

 

GARMIN SHARP (GRS)
USA
  91 TALANSKY  Andrew USA
  92 ACEVEDO COLLE  Janier Alexis COL
  93 BAUER  Jack NZL
  94 HOWES  Alex USA
  95 KING  Benjamin USA
  96 LANGEVELD  Sebastian NED
  97 NAVARDAUSKAS  Ramunas LTU
  98 SLAGTER  Tom Jelte NED
  99 VAN SUMMEREN  Johan BEL

 

GIANT-SHIMANO (GIA)
NED
  101 KITTEL  Marcel GER
  102 CURVERS  Roy NED
  103 DEGENKOLB  John GER
  104 DEVENYNS  Dries BEL
  105 DUMOULIN  Tom NED
  106 JI  Cheng CHN
  107 DE KORT  Koen NED
  108 TIMMER  Albert NED
  109 VEELERS  Tom NED

 

LAMPRE – MERIDA (LAM)
ITA
  111 FARIA DA COSTA  Rui Alberto POR
  112 CIMOLAI  Davide ITA
  113 DURASEK  Kristijan CRO
  114 HORNER  Christopher USA
  115 MODOLO  Sacha ITA
  116 SANTOS SIMOES OLIVEIRA  Nelson Filipe POR
  117 RICHEZE  Maximiliano Ariel ARG
  118 SERPA PEREZ  Jose Rodolfo COL
  119 VALLS FERRI  Rafael ESP

 

FDJ.fr (FDJ)
FRA
  121 PINOT  Thibaut FRA
  122 BONNET  William FRA
  123 DELAGE  Mickael FRA
  124 DEMARE  Arnaud FRA
  125 JEANNESSON  Arnold FRA
  126 LADAGNOUS  Matthieu FRA
  127 PINEAU  Cédric FRA
  128 ROY  Jérémy FRA
  129 VICHOT  Arthur FRA

 

LOTTO BELISOL (LTB)
BEL
  131 VAN DEN BROECK  Jurgen BEL
  132 BAK  Lars Ytting DEN
  133 DE CLERCQ  Bart BEL
  134 GALLOPIN  Tony FRA
  135 GREIPEL  André GER
  136 HANSEN  Adam AUS
  137 HENDERSON  Greg NZL
  138 ROELANDTS  Jurgen BEL
  139 SIEBERG  Marcel GER

 

BMC RACING (BMC)
USA
  141 VAN GARDEREN  Tejay USA
  142 ATAPUMA HURTADO  Darwin COL
  143 VAN AVERMAET  Greg BEL
  144 BURGHARDT  Marcus GER
  145 MOINARD  Amaël FRA
  146 OSS  Daniel ITA
  147 SCHÄR  Michael SUI
  148 STETINA  Peter USA
  149 VELITS  Peter SVK

 

EUROPCAR (EUC)
FRA
  151 VOECKLER  Thomas FRA
  152 ARASHIRO  Yukiya JPN
  153 COQUARD  Bryan FRA
  154 GAUTIER  Cyril FRA
  155 GENE  Yohann FRA
  156 PICHOT  Alexandre FRA
  157 QUEMENEUR  Perrig FRA
  158 REZA  Kévin FRA
  159 ROLLAND  Pierre FRA

 

TREK FACTORY RACING (TFR)
USA
  161 SCHLECK  Andy LUX
  162 BUSCHE  Matthew USA
  163 CANCELLARA  Fabian SUI
  164 IRIZAR ARANBURU  Markel ESP
  165 VAN POPPEL  Danny NED
  166 RAST  Grégory SUI
  167 SCHLECK  Frank LUX
  168 VOIGT  Jens GER
  169 ZUBELDIA AGIRRE  Haimar ESP

 

COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS (COF)
FRA
  171 NAVARRO GARCIA  Daniel ESP
  172 EDET  Nicolas FRA
  173 GARCIA ECHEGUIBEL  Egoitz ESP
  174 LEMOINE  Cyril FRA
  175 MATE MARDONES  Luis Angel ESP
  176 MOLARD  Rudy FRA
  177 PETIT  Adrien FRA
  178 SIMON  Julien FRA
  179 TAARAMAE  Rein EST

 

ORICA GreenEDGE (OGE)
AUS
  181 GERRANS  Simon AUS
  182 ALBASINI  Michael SUI
  183 CLARKE  Simon AUS
  184 DURBRIDGE  Luke AUS
  185 HAYMAN  Mathew AUS
  186 KEUKELEIRE  Jens BEL
  187 MATTHEWS  Michael AUS
  188 TUFT  Svein CAN
  189 YATES  Simon GBR

 

IAM CYCLING (IAM)
SUI
  191 CHAVANEL  Sylvain FRA
  192 ELMIGER  Martin SUI
  193 FRANK  Mathias SUI
  194 HAUSSLER  Heinrich AUS
  195 HOLLENSTEIN  Reto SUI
  196 KLUGE  Roger GER
  197 PINEAU  Jérôme FRA
  198 REICHENBACH  Sébastien SUI
  199 WYSS  Marcel SUI

 

BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT (BSE)
FRA
  201 FEILLU  Brice FRA
  202 BIDEAU  Jean-marc FRA
  203 DELAPLACE  Anthony FRA
  204 FEILLU  Romain FRA
  205 FONSECA  Armindo FRA
  206 GERARD  Arnaud FRA
  207 GUILLOU  Florian FRA
  208 JARRIER  Benoit FRA
  209 VACHON  Florian FRA


NETAPP – ENDURA (TNE)
GER

  211 KONIG  Leopold CZE
  212 BARTA  Jan CZE
  213 DE LA CRUZ MELGAREJO  David ESP
  214 DEMPSTER  Zakkari AUS
  215 HUZARSKI  Bartosz POL
  216 MACHADO  Tiago POR
  217 PIMENTA COSTA MENDES  José Joao POR
  218 SCHILLINGER  Andreas GER
  219 VOSS  Paul GER

 

 

Bu yazı sponsorluğunda hazırlanmıştır.
Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın