Gerald Ciolek, Driedaagse De Panne ile Yarışlara Dönüyor

25/03/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

26-28 Mart tarihlerinde gerçekleşecek,  3 gün 4 etaplık Driedaagse De Panne’ye katılacak olan UCI profesyonel kıta takımı MTN-Qhubeka, Gerald Ciolek liderliğinde start alacak. Dondurucu Cehennem 2 olarak adlandırdığımız 2013 Milan SanRemo’nun galibiyetini alan Ciolek, efsanevi yarışın iddialıları arasında zor başarmış, MTN-Qhubeka takımı podyum zaferi yaşamıştı. Milan-SanRemo’nun zorlu şartlarında galibiyet onuru için adeta insan üstü performans sergileyen bir çok isim yarış sonrası soğuk algınlığı ile mücadele etmek zorunda kaldı. Geçtiğimiz hafta 3 Belçika klasiğini kaçırak klasik iddialıları için yarışlara dönüş açıklamaları da yavaş yavaş gelmeye başladı.

 

Kuşkusuz, 2013 Milan-SanRemo’nun muazzam zorluğu, profesyonel takımların güçlü isimleri arasından finişte ki müthiş sprinti ile Sagan ve Cancellara’yı geride bırakarak galibiyetini ilen eden Ciolek de dönüş yolundaki en önemli isimlerden. Ciolek’in göz dolduran performansı, kariyerinde eski çıkışının dejawu etkisini sağlamış görünüyor. Kariyeri için ihtiyaç duyduğu atılım için karlı günün, dondurucu soğuğunda kazandığı galibiyet ve finişte geçtiği isimler ile ihtiyaç duyduğu çıkışı, kariyerinin ilk yıllarında yaptığı gibi yinelemeyi başardı.

 

MTN-Qhubeka takımı basın sorumlusu ile görüştük. Van Eyck, Alman sporcu Milan-SanRemo sonrası görüşlerini ve De Panne yorumlarını bizimle paylaştı. Ciolek, “Aslında ben Çarşamba günü bisiklete geri döndüm. Dolayısıyla sadece iki gün dinlendim. Çok hızlı iyileşip toparlandığımı söyleyebilirim. Çok fazla kutlama yapma şansım olmamıştı. Yine de bu iki günlük dönemde ailemle ve dostlarımla dinlendirici kutlamaların iyi geldiğini itiraf ediyorum. Ayrıca bu dönemde gerçekten ilginç röportajlar ve basın toplantıları oldu. De Panne için mümkün olan en iyi performansımla yarışacağım. Elbette Milan-SanRemo gibi bir yarışın galibiyeti insana belirli bir güven veriyor. Ve beklentileri de beraberinde getiriyor. Takım olarak yine aynı performansı sergilemek gerekecek. Bu detaylarla takım üstünde baskı kurulmamalı.” dedi ve gülümseyerek ekledi. “Yarışa, arkalarda durmak için gitmiyorum.”

 

De Panne; 199km, 208km ve 109km’lik üç yol etabından sonra 14,75 kilometrelik bireysel zamana karşı etabı ile sona erecek.

 

MTN-Qhubeka, Driedaagse De Panne için Takım kadrosu:

 

Andreas Stauff (GER), Bradley Potgieter (RSA), Gerald Ciolek (GER), Martin Reimer (GER), Martin Wesemann (RSA), Youcef Reguigui (ALG), Jani Tewelde (ERI)

 

Takım Personeli: Jens Zemke (Sportif Direktör), Bastian Buffel (Suanyör), Hagen Bernutz (Suanyör), Olaf Warko (Suanyör), Heiko Heinrici (Mekanik)

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın