Geraint Thomas Kalça Kırığına Rağmen Tour’a Devam Ediyor

02/07/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Britanya’nın Sky takımının sporcularından Geraint Thomas, Tour de France’ın Pazartesi günü koşulan üçüncü etabına, kalça kırığına rağmen start aldı.

 

27 yaşındaki sporcu, ilk etabın sonuna doğru meydana gelen büyük kazanın ardından, Cumartesi günü Bastia’da yapılan testlerden geçmiş ve sol kalçasında ağrı olduğu, bunun için tedavi gördüğü de Tour’un resmi doktor raporunda doğrulanmıştı.

 

Pazartesi günü, Fransız televizyonu, yapılan yeni testlere göre kırık olduğu ortaya çıktığına dair yaptığı haberde, Thomas’ın Korsika’nın batı sahilindeki Ajaccio-Calvi arasında koşulan kısa ama zorlu 145 km’lik parkurda gözle görülür biçimde zorlandığına dikkat çekmişti.

 

Olimpiyatlarda takımıyla 2 kez altın madalyaya koşan sporcu, pelotonun arkasında Sky’ın sağlık ekibi tarafından tedavi edilmişti.

 

Ayrıca Pazartesi gününün ardından Tour’un 198 kişilik kadrosu, üçüncü etapta Astana’nın Kazak sporcusu Andrey Kashechkin’in ve arkasından da Cofidis’in Fransız sporcusu Yoann Bagot’un yarışı bırakmasıyla iki kişi azalmış oldu.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın