Gençler Balkan Şampiyonu Bulgar Jovco Jovcev, Gümüş ve Bronz Madalya Sırbistanın

02/08/2009  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

Tekirdağ’da düzenlenen Balkan Bisiklet Yol Şampiyona’sının son gününde Gençler Katergorisinin  birincisi Bulgar Jovco Jovcev oldu.

109 kilometrede gerçekleşen yarışta kıyasıya bir yarış yaşandı. Yarışmayı, büyük bir fark atarak finiş çizgisini 02.53.02 süreyle geçen Bulgar sporcu Jovco Jovcev birinci oldu. İkinci 2.55.46 zamanlamayla Sırp sporcu Nikola Kozomara yine Sırbistandan 2007 yılının balkan şampiyonu Jovay Zekavica, 2.56.24 zamanlamasıyla üçüncü oldu. Sırbistan gümüş ve bronz 2 madalyanın sahibi olurken Türk Milli Takımından Adil Kurkut ise yarışmayı 2.57.17 süreyle dördüncülükle yetindi.

                                                                                                                                                                                                                                                                              

Bu yıl Sırbistan ulusal Şampiyonu olan (Üstteki resimde) Nikola Kozomara yarışı ” son 20 kilometre kala 5 kişi kaçış yaptık. Hava sıcak fakat rüzgarlıydı bizi çok yavaşlattı. Son 15 km kala Jovan Zekavica da kaçan gruba katıldı. Fakat Jovco Jovcev kaçış grubundan ayrılarak arayı açtı” diyerek yorumladı.

 

2007 yılının Balkan şampiyonu Jovan Zekavica(Sağdaki resim) da, Bulgar sporcu Jovco Jovcev’in kaçan grup içerisinde takım arkadaşı Ivanov’un onu çekmesi ile ilerlediğini ve son anda güçlü bir atak yaptığını, şampiyonadaki başarılarının takım çalışmasına bağlı olduğunu vurgulayarak  kendi takımına teşekkürlerini iletti.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın