Genç Yeteneklerden Rasim Reis Konya Torku Şeker Spor’a Transfer Oldu

22/11/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Konya Torku Şeker Spor gücünü arttırmaya devam ediyor. Türkiye’nin ilk Continental takımı 2011 sezonundaki tecrübeleri ile yeni bir yapılanma ve yeni güç transferlerine de hız verdi. Takımın gözde transferlerinden görülen genç yetenek Rasim Reis, Brisa Spor’dan Konya Torku’ya transfer olarak kıta yarışlarında güç getirecek. 2009 Junior kategorisi Bireysel Zamana Karşı Türkiye Şampiyonu oldu. “Reis” bu sezon Marmara Turu 3.etabında yarışın kaderini belirleyen atağını 55.kilometrede yaparak genç ve güçlü bir domestik olduğunu gösterdi. Etabı 3. olarak bitiren Reis takım bilincine sahip olmasının yanı sıra gücünü bir kez daha gözler önüne sermişti.

 

 

Konya Torku Şeker Spor’un takım menajeri Mehmet Şafakçı, ” Rasim genç ve çok yetenekli bir sporcu. Ona şimdi ve gelecekte güveniyoruz. Takım için iyi bir domestik. Henüz yaşı küçük olduğu için, Miraç Kal ve Mustafa Sayar abilerine domestik olacak. Ve elbette bu süreçte gelecek için hazırlanacak, tecrübe edinecek… Gelecek vaad ettiğine inanıyorum ve güveniyorum. Zamana karşıda çok iyi ayrıca diğer disiplinlerde de güçlü ve tekniği iyi. Zaman içerisinde, eğer çalışmalarındaki ciddiyeti korursa büyük başarılar getirebileceğini söyleyebilirim.”, “Öncelikle yurtdışındaki 2.2 serilerinde takım kadrosunda takım başarısına odaklı olacak. Yurtdışında tecrübe kazanması çok önemli. Önümüzdeki yıllarda çalışmasına ve başarısına bağlı olarak daha büyük sorumluluk alabilir.” dedi.

 

Reis ise yeni takımını beğendiğini söylüyor. ” Takımdaki arkadaşlarımla daha önceden tanışıyorduk. Bu yüzden uyum problememiz olmadı ve takım kaynaşması hızlı oldu. 19 Kasım Cumartesi günü yeni sezon çalışmalarımıza başladık. Brisa Spor ile geride bıraktığım mükemmel hatıralarım ve edindiğim tecrübeler oldu. Şimdi yine güzel ve iyi bir takım ile devam edeceğim için mutluyum. 2012 sezonunda takım için elimden geleni yapacağım.” dedi

 

19 Kasım Cumartesi günü yeni sezona hazırlık için start alan takımın sürpriz isimlerle görüşmekte olduğu ve yeni isimlerin katılacağı, takımın daha da güçleneceği açıklandı.

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın