Gelibolu Turu – Tour of Gallipoli Teknik Toplantı

28/09/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Bu sene yapılan 2.2 serisinin 6.sı olan Gelibolu Turu’nun teknik toplantısı bu gün yapıldı. Toplam 9 takımın yer aldığı turda sporcular 339 km bisiklet sürecekler ve birbirleri ile Gelibolu’nun muhteşem atmosferinde mücadele edecekler.

 

 

 

Bu gün yapılan toplantıda daha henüz gelmeyen (yarın sabah katılması beklenen ) Slovenya, Sırbistan, Azarbeycan takımları da dahil toplam 9 takımın mücadele edeceği turda Konya Torku Şeker Spor, ManisaSpor Cycling Team, Brisa Spor, Milli Takım Karması’nın yanısıra Ukrayna’dan ve 2.2 turlarından çok iyi tanıdığımız İran Süren Takımlarının katılacağı bildiridi. Turda UCI  puanı alına bilmesi için yurt dışından en az 4 takımın katılması gerekiyor. Bu anlamda yarın sabah dışarıdan gelecek takımların tura katılması bizim sporcularımızın alacağı puanlar açısından çok önemli. Yunanistan’dan WorldofBike, Irak ve Bahreyn Mlli takımın’nın da burada olmasını beklerken Marmara Turu’nun başarılı takımı Suriye Milli Takımı’nın önem vererek hazırlandığı Suriye’de yapılan Tura diğer  takımların da ilgi gösterdiğini öğrendik, ancak bizim Federasyon’umuzun Gelibolu Turu’na katılımın artması için çok çalıştığını biliyoruz ve yarın saat 16.00 da başlayacak olan prolog yarışı öncesi sabah 11 de katılım sayısı netleşecek.

Not: Sabah 11:00 ; Bütün takım kafileleri geldi ve kayıtlarını yaptırdı.
Katılacak takımlar:
1. Brisa Spor
2. Süren Cycling Team
3. ManisaSpor Cycling Team
4.Sırbistan Ulusal Takımı
5. Türkiye Ulusal Takımı
6.Ukrayna National Team
7.Konya Torku Şeker  Vivelo Spor
8. Azarbeycan ulusal Takımı
9. Slovenya Ulusal Takımı

 

 

[View:http://vimeo.com/29743481:550:0]

 

Yarış Direktörlüğünü Abdurrahman Açıkalın’ın yaptığı turda yarışın baş komiserliğini  Portekiz’den  Luis Miguel Loureiro yapıyor, Doping Kontrol görevlisi ise Büyük Britanya’dan Jack Watson. Bu ikili turun teknik detayları ile ilgili teknik toplantıda bilgi verdiler. En önemli değişilik  olarak yarın yapılacak olan Prolog etabının 9.1km değil 7.5km olarak gerçekleşeceği. Turun kipatçığında bazı düzeltmeler yapıldığı ve yine 4. Etabın startının saat 9.00’a alındığı bildirildi. Doping kontrollerininin kürüsü gören üç sporcu ve rastgele seçilecek iki sporcu için her etap sonunda podyum öncesi 30 ve sonrası 30 dk içerinde yapılması gerektiği bildirildi, Takım menejerleri eşliğinde gelebilecek olan sporcuların yanlarında resimli lisansları yada kimlik kartlarının bulundurulması gerektiği hatırlatıldı.

 

 

 

Kura ile yapılan çekilişte ilk startı Mlli Takım alıyor, Torku 4., Brisa 7., Manisa ise sporcularını 8. sırada çıkaracaklar. Tek tek çıkacak sporcular kendi bisikletlerini kullanabilecekler zamana karşı özel olarak hazırlanmış bisikletler  kullanılamayacak ancak kasklar için böyle bir kısıtlama yok. Tek tek çıkacak sporcuların sıralamalrını takım menejerleri ve antrenörleri belileyerek yarış hakemlerine ilettiler.

 

 

Yarın yapılacak yarışta Sporcuların alacakları bonifikasyonların ara sprint kapılarında bonifikasyon verilmesinin şuan için söz konusu olmadığı sadece finişte bonifikasyon alabilecekleri belirtildi.

Bu yıl
takvime eklenen Gelibolu Turu’nda Truva atı logosunun da oluşu bisiklet
turumuzda ülkemizin güzelliklerini de gözler önüne serecek.

1. Etap 7.5 Km Prolog

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın