Gabriel Rasch 2013’te Team Sky’da

27/09/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Team Sky önümüzdeki sezon için ilk transferi olan Norveçli bisikletçi Gabriel Rasch’ı basına duyurdu. 36 yaşındaki en deneyimli ve en çok sayı duyulan bisikletçiler arasında gösterilen Rasch geçen yıl FDJ – BigMat adına yarışmıştı.

 

 

Gabriel Rasch özellikle klasiklerdeki performansı ile tanınsa da 5 kez büyük tur deneyimi var. Aynı zamanda da önümüzdeki pazar ülkesini 5. kez temsil etmiş olacak. 2001 yılında Norveç Yol Yarışı Şampiyonası’nda patlama yapan Rasch, sadece 2 yıl sonra Norveç Şampiyonluğunu elde etmişti.

 

Edvald Boasson Hagen ve Lars Petter Nordhaug ile Team Maxbo Bianchi’de geçen 2 sezonun ardından 2008 yılında Credit Agricole takımıyla anlaşma imzalayarak, profesyonel kariyerine geçiş yaptı. Ertesi yıl Cervelo Test Team’e geçen başarılı bisikletçi daha sonra kendine Garmin Cervelo’da yer buldu.

 

2012 yılında ise FDJ – BigMat’e geçerek başarılı kariyerinin son kısmı için yeni bir soluk getirdi ve artık Team Sky için ter dökecek.

 

 

Gabriel Rasch, Team Sky’a transferi hakkında;

 

“Team Sky benim bu yıl katılmak istediğim takımlar arasında 1 numaraydı ve anlaştığım için çok mutluyum. Takımda bir çok başarılı sürücünün ve oldukça yüksek performanslarının olduğunu biliyorum hızla uyum sağlayacağıma eminim. Buradaki herkes görevini çok iyi biliyor ve en iyisini yapmaya çalışıyor. Her şey oldukça organize ve işin aslı İngilizce konuşulan bir takımda olmak benim için artı.”

 

“Önümüzdeki sezon umarım Klasik’lerde yer alırım. Bu tarz yarışlarda çok fazla tecrübem var. Turlarda da domestik olmak ve takımım için çalışmaktan da büyük mutluluk duyacağım. Ayrıca buradaki diğer rolümde genç sporculara bilgilerimi aktarmak olacak. Geçen yıllarda enerjimi nasıl kullanacağımı ve yarışın kilit noktalarında nerede bulunmam gerektiğini iyi öğrendim. Bunları gençlere aktarmak benim için çok güzel olacak.”

 

 

Team Sky’ın Yarış Koçu Rod Ellingworth ise şu sözlere yer verdi;

 

“Gabriel’i takımda görmek çok güzel. Sadece Klasik’lerde değil her alanda deneyimlerinden faydalanacağız. Daha önce onunla çalışmış bisikletçiler ve teknik elemanlar onun hakkında yalnızca iyi şeyler söylüyorlar. 12 aydır Gabriel’i yakından izliyorduk ve takım için çok faydalı olacağından eminiz.”

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın