Fransa Bisiklet Turunda Katusha Takımının Lideri : Deniz Menchov

20/06/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

  

 

Katusha takımı, UCI World Tour listesindeki, bisiklet sezonunun en prestijli yarışı için takım kadrosunu belirledi. Üç büyük turun en görkemli yarışı 99.Fransa Bisiklet Turu için Katusha takımının belirlediği 9 sporcu; Giampaolo Caruso, Oscar Freire, Vladimir Gusev, Joan Horrach, Aliaksandr Kuchynski, Denis Menchov, Luca Paolini, Yuriy Trofimov, Eduard Vorganov ile start alacak. Ayrıca takım, 3 sportif direktör liderliğinde;  Valerio Piva, Dmitry Konyshev ve Torsten Schmidt mücadele sergileyecek. Takımın iki büyük şampiyonu en iyi derecelerini Katusha takımı için almaya çalışacak. Freire’nin sprint etaplarındaki liderliği, Menchov’un ise genel sıralama hedefinde olacağı açıklandı.

 

Rus sporcu Denis Menchov; “Bu büyük sorumluluk bana  yüksek motivasyon veriyor. Ülkemin takımım ile ilk büyük mücadelemiz olacak ve vu yüzden kazanmak için en iyi performansımı sergileyeceğim. Ayrıca Fransa Bisiklet Turu diğer iki büyük turun arasında ve şimdiye kadar hiç kazanmadığım bir yarış. Bunun hedefim olduğu pek de bir sır değil, kariyerimin en parlak zaferi olur. Başlamak için sabırsızlanıyorum. Takım mükemmel, kadroyu seçerken sporcu seçimlerinde çok dikkatli seçim yaptık. Bir çok Sportif Direktör ile konuştum. Bu profildeki yarış için olabilecek en iyi şekli verdik. Çok iyi domestiklerimiz var ve Freire bu sezon formda olduğunu kanıtladı. Ben Nihai listeden memnunum. Ve iyi dereceler elde edeceğimize eminim.” dedi.

 

Katusha takımı bu yıl Giro d’italia’da iyi dereceler elde etmişti. Ve neredeyse final etabına kadar 10 gün boyunca takım lideri Joaquim Rodriguez ile pembe mayoyu taşıdı. 2012 Fransa Bisiklet Turu 30 Haziran Cumartesi günü Belçika-Liege’den başlayıp 3,497 kilometrenin sonunda Champs Elysees’de finişi görecek.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın