Fransa Bisiklet Turu’na 100 Gün Kala Korsika’da Geri Sayım Başladı

22/03/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Bu yıl 100.sü düzenlenecek olan Fransa Bisiklet Turu’nun ilk etabına olduğu gibi, aynı zamanda bu hafta sonu koşulacak olan Critérium International’a da ev sahipliği yapacak olan Korsika Adası’nın Porto-Vecchio şehri, Tur’un startına 100 gün kala geri sayımı başlatmasıyla, bugünü tarihe geçirdi.

 

Paul Giacobbi (Korsika Yürütme Konseyi Başkanı), Georges Mela (Porto-Vecchio Belediye Başkanı) and Christian Prudhomme 2013 Fransa Bisiklet Turu’na geri sayımı başlatırken

 

Hem 100. Fransa Bisiklet Turu’na hem de bu hafta sonu koşulacak olan Critérium International’a ev sahipliği yapması nedeniyle bisiklet dünyasının gözlerinin üzerinde olduğu Korsika’da, Tur’un startına 100 gün kala sembolik geri sayım başlatıldı. Porto-Vecchio’ya sadece bisikletçiler değil, aynı zamanda kendilerini şimdiden 100. Fransa Bisiklet Turu’nun ilk 3 etabını izlerken gören izleyiciler de akın etti. Belediye binasının yakınına kurulan alanda tüm öğleden sonra sürecek olan bir dizi aktivite yapılacak. Etkinliğin her aşaması için var gücüyle çalışan Bastia, Ajaccio, Calvi ve Porto-Vecchio şehirlerinin, bisiklete olan özlemlerini göstermeleri gerektiğini belirten Korsika Yürütme Konseyi Başkanı Paul Giacobbi, “Korsika çok istekli! Bu, Tur’un startına ve her şeyin başlamasına 100 gün kala, bizim son kostümlü provamız,” şeklinde konuştu.

 

Son dokunuşlar üzerinde çalışan ve Fransa Turu’nun tüm sevenlerine hediye edeceği bu tarihi üç günlük yarış fırsatı konusunda oldukça heyecanlı olan bir diğer isim, Christian Prudhomme ise, “Adada kaldığımız sürece gördük ki başrol oyuncuları bu etkinlikte meydan okumaya kararlı; bu yılın Critérium’u, talipleri Tur’un tacına doğru çekti,” dedi.

 

Gerçekten de burası, hangi amaca sahip olursa olsun tüm yarışçıların olması gereken bir yer. Chris Froome, Cadel Evans ve Andy Schleck, gelecek vaat eden Andrew Talansky, Pierre Rolland ve Tejay Van Garderen gibi bisikletçilerle karşılaşacakları üç etaplı yarışta Korsika yollarının nasıl hissettireceğini görmek için buradalar.

 

 

Kaynak: A.S.O.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın