Fransa Bisiklet Turu Sonrası UCI Dünya Sıralaması – Lider: Bradley Wiggins

23/07/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Bradley Wiggins, Fransa Bisiklet Turu öncesi erken sezon dönemindeki; Paris-Nice, Tour de Romandie ve Criterium du Dauphiné başarılarından sonra Fransa Bisiklet Turu performansıyla geçilemez puana ulaştı. Fransa Bisiklet Turundaki üstün performansı ve Tur galibiyeti, erken dönem galibiyet puanlarına ilave gelen puanlarla 601 puana ulaşan Wiggins UCI World Ranking (UCI Dünya Sıralaması)’de de liderliği açık ara aldı. Bradley Wiggins’in takımı SKY’da Bradley Wiggins’in, Chris Froome’un ve Mark Cavendish’in başarıları ile gelen puanlarla takım klasmanında liderliği aldı.

 

 

UCI World Ranking sıralamasında Bradley Wiggins’den sonra gelen isim Katusha takımından Joaquim Rodriguez. Wiggins ile Joaquim Rodriguez arasında yaklaşık 200 puan farkı bulunuyor. Rodriguez; 404 UCI Puanına sahip. Üçünçülüğü ise; Fransa Bisiklet Turu genel klasman sıralamasında da üçüncü olan isim Liquigas Canondale takımından İtalyan Vincenzo Nibali takip ediyor. Nibali, Champs-Élysée’deki yeri ile 400 puana sıçralayarak 3.sıraya çıktı. Sezonun başında klasikler boyunca tornado Tom’un yarattığı etkinin getirisi, topladığı 368 puanla 4.sırada bulunuyor. Gelelim Fransa Bisiklet Turunun sözüm ona çömezine. Bu yıl ilk kez katıldığı Fransa Bisiklet Turunda 3 etap galibiyeti, Yeşil mayo ve Champs-Élysées finişindeki ikinciliği ile Tourminator, Peter Sagan 351 puana ulaşarak, 5.sıraya yerleşti. Fransa Bisiklet Turunun ikincisi Chris Froome  Tur sonunda toplam ulaştığı 266 puanıyla 52.sıradan 6.sıraya tırmandı.

 

 

Bradley Wiggins; Tour de France genel klasmanda sıralamasında Chris Foome’un 03 dakika 21 saniye önünde bitirdi. Nibali ise 06 dakika 19 saniye fark ile üçüncü oldu. BMC Takımından Tejay Van Garderen, en iyi zamanlamadaki genç binici olarak beyaz mayoyu
kazandı (GC 5.sırada tamamladı). Peter Sagan(Liquigas-Canondale) yeşil mayo ve Fransız Thomas Voeckler
(Takım Europcar) kırmızı puantiyeli mayoyu kazandı. Radioshack-Nissan takım zamanlaması hedefindeki stratejisi ile üç haftalık yarışın sonunda en iyi takım zamanlaması ile takım ödülünü kazandı.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın