Fransa Bisiklet Turu 3.Etap: İngiltere’ye Veda Galibiyeti Marcel Kittel’in

07/07/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

Leeds’de alınan ilk start gününden itibaren, son İngiltere etabı olan Londra finişine, kalabalığın sersemletici etkisi sporcuların rekabetine de yön verirken, finale doğru beliren ve şiddetlenen yağmur tipik bir İngiltere vedası niteliğindeydi. Müthiş İngiltere finalinde, Giant-Shimano’nun Alman sporcusu Kittel, adeta rakipsiz olduğunu Buchingham Sarayı önünde de sergileyerek aldığı, Fransa Bisiklet Turundaki 6. galibiyeti sonrası “Marcel Kittel yine aldı” dedirtti. Kittel’in ardından Peter Sagan(Cannondale) ikinci olurken, ilk gün dev yıldızını kaybeden Omega Pharma QuickStep, bugünkü sprint finişinde en güçlü kozunu kullarak, Mark Renshaw ile üçüncülüğü elde etti. Vincenzo Nibali, liderliği korumaya devam ediyor.

 

 

2014TdF-3.etap-profil

Yorkshire’ın mükemmel evsahipliği, göz kamaştıran halk desteğinin son günü olan 3. etap Cambridge’den 196 sporcuyla start aldı. Londra’da gerçekleşen, nefes kesen finiş keyifinden sonra Fransa’ya geçecek olan Le tour kafilesi yarın Fransa topraklarında devam edecek. Günün start almayan ismi, dün etabı tamamlamayarak viral enfeksiyon sebebiyle Tur’dan çekilen Sacha Modolo(Lampre-Merida) idi. Cambridge’den alınan starttan hemen sonra, henüz yarışın ilk kilometresi içinde kaçış için atak geldi. NetApp-Endura takımından Jan Barta ve Jean Marie Bideau(Bretagne Seche Environnement)’nun atağı, iki kişilik başarılı kaçış grubunu oluşturdu.

 

nibali

 

Kategorize edilmiş tırmanış kapısı bulunmayan, kısa ve düz profili ile 3.etap, kaçış grubuna sıra dışı bir zafer getirebilirdi. Kağıt üzerinde kesinlikle toplu sprint finişi denilebilecek profilin, bugüne özel sıradışı beklentisi, yoğun izleyici ilgisinin oluşturduğu yüksek risk oranı olarak düşünülebilir. Londra finişine dek daha da artması beklenen kalabalığın, kaçış grubuna bir anlamda şans tanıyabileceğini göz ardı etmeyen takım stratejistleri, bugünkü kaçak ikiliye zaman farkının artmasına izin verilmemesiyle toplu sprint finişinin gerçekleşmesini sağladı. Kaçış grubunun, zaman avantajını uzun süre 3 dakika civarına sabitleyen ana grup, kaçışı Londra’da sonlandırmaya niyetli olduklarını tempo bozmadan ilerlemeleri ile ifade etmiş oldu.

 

Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) ve Rui Costa (Lampre-Merida) takımı ile birlikte, olası kaza riskinden uzak kalmak için önlerde, Londra banliyölerine girildi. Ana grubun önünde, Fransa Turuna katılan ilk Çinli sporcu Ji Cheng (Giant-Shimano), Marcel Kittel’i sprint finişinde önlerde tutmak üzere uzun süreli performanslıyla gözler önündeydi. 31 kilometre kala Andy Schleck(Trek)’in kamera ile çekim yapan seyirciye çarparak düşmesi, kritik final mücadelesinin hareketlenmeye başladığına işaret oldu. Schleck, ciddi bir sorun yaşamayarak yarışa geri döndü.

 

Buchingham Sarayı önünde gerçekleşen sprintin görkemli finalinde galibiyeti göğüslemek ve genel sıralama iddialıları için kazadan uzak kalmaya çalışarak geçilen son 30 kilometre, Yorkshire’ın yoğun halk desteği eşliğinde, yoğunluğun yaratacağı riskler eşliğinde geçildi. Son 18 kilometrede hafif başlayan Londra yağmuru, şiddetini arttırınca risk de korkutucu oranda artmaya başladı. Genel sıralama iddialıları, şiddetli yağmuru ana grup önünde göğüsleyip kazadan kaçmaya çalıştıkça, yağmur ve beraberinde geritirdiği yüksek risk oranının yüzlerine yansıdığı görüldü.

 

 

 

Günün ilk kilometresinde oluşan iki kişilik kaçış grubu, kısa etabın, uzun kaçışında son 10 kilometreye sadece 30 saniye önde girdi. Kaçışın hızla kapanan zaman avantajı, beklenen toplu sprint finişinin yaklaşmakta olduğunun göstergesiydi. Kaçışın son ismi Jan Barta, solo liderlik şansını denediyse de, gerek günün uzun soluklu kaçış performansı yorgunluğu, gerekse Londra’da galibiyet şansı arayan güçlü isimler karşısında şansı düşüktü. Barta, finişe 6 kilometre kala yakalandığında, ana grup İngiltere’ye galibiyetle veda arayışında sprinterlerini öne getirme mücadelesine başladı.

 

Omega Pharma QuickStep’in sprint treni Mark’ı finişe taşırken ironik trenin soyadı farkı ile bu kez Renshaw’u Londra finişine sürdüğü, Giant-Shimano takım treninin ise bir kez daha Marcel Kittel’i zafere taşıdığı son kilometrelerde son sözü Kittel’in uzun soluklu ve yüksek torklu sprinti söyledi. Kittel’İn rüzgarında giden Peter Sagan, sprinte kalkmak için aralık dahi bulamazken Kittel rüzgarı ile ikinciliği aldı. Mark Renshaw, Rabobank’ta aradığı Cavendish özel trenini bu kez Omega Pharma QuickStep şanssızlığında buldu. Cavendish’in Tur’a erken vedası Mark Renshaw’u rüya trenle başbaşa bırakmış oldu. Bugün, Kittel’den fırsat bulamayan Renshaw’u, kendini şuanki sprint liderliğine alıştırması halinde önümüzdeki etaplarda bol bol izleyebiliriz.

 

  • Sarı Mayo: Vincenzo NIBALI – AST
  • Yeşil Mayo: Peter SAGAN – CAN
  • Puantiyeli Mayo: Cyril LEMOINE – COF
  • Beyaz Mayo: Romain BARDET – ALM

 

2014 Tour de France 3.Etap Finiş Sıralaması:

1 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 3:38:30
2 Peter Sagan (Svk) Cannondale
3 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step
4 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
5 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
6 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
7 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
8 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
9 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
10 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
11 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura
12 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp
13 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
14 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
15 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge
16 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step
17 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida
18 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
19 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
20 Gregory Henderson (NZl) Lotto-Belisol
21 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
22 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
23 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol
24 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
25 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
26 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
27 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp
28 Christopher Froome (GBr) Team Sky
29 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
30 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
31 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling
32 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
33 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
34 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
35 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
36 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement
37 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
38 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
39 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step
40 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
41 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
42 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
43 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol
44 Mathew Hayman (Aus) Orica Greenedge
45 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp
46 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
47 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky
48 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp
49 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
50 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
51 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
52 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale
53 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
54 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
55 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky
56 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida
57 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
58 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
59 Rui Alberto Costa (Por) Lampre – Merida
60 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
61 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
62 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura
63 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
64 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
65 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol
66 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) Garmin – Sharp
67 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
68 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
69 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura
70 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol
71 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
72 Richie Porte (Aus) Team Sky
73 Christopher Horner (USA) Lampre – Merida
74 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling
75 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
76 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
77 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
78 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
79 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing
80 Egor Silin (Rus) Team Katusha
81 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling
82 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol
83 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
84 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
85 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura 0:00:19
86 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling
87 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
88 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge
89 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step
90 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
91 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
92 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:00:21
93 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol 0:00:23
94 Marco Marcato (Ita) Cannondale
95 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 0:00:32
96 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 0:00:34
97 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:00:38
98 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 0:00:43
99 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 0:00:52
100 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 0:01:00
101 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 0:01:02
102 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:01:05
103 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
104 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling
105 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
106 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
107 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
108 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing
109 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr
110 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
111 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura
112 John Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
113 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp
114 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura
115 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
116 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
117 Elia Viviani (Ita) Cannondale
118 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step
119 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
120 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
121 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
122 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement
123 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing
124 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling
125 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
126 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
127 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
128 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
129 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling
130 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
131 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
132 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
133 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
134 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida
135 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr
136 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
137 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
138 Bart De Clercq (Bel) Lotto-Belisol
139 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
140 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
141 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
142 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol
143 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
144 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
145 John Gadret (Fra) Movistar Team
146 Danny Pate (USA) Team Sky
147 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
148 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
149 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits
150 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge
151 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
152 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale
153 José Serpa (Col) Lampre – Merida
154 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
155 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling
156 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
157 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 0:01:18
158 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp
159 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:01:22
160 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
161 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:01:26
162 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 0:01:52
163 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge
164 Rafael Valls (Spa) Lampre – Merida
165 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Lampre – Merida
166 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
167 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement
168 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp
169 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement
170 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 0:01:58
171 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
172 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
173 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
174 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
175 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura
176 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp
177 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
178 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
179 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
180 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
181 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement
182 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
183 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 0:02:04
184 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
185 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp-Endura
186 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
187 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
188 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:18
189 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:03:55
190 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:04:00
191 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
192 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:08
193 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:05:54
194 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
195 Edward King (USA) Cannondale 0:07:25
196 Jesus Alberto Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo

 

3.Etap Sonunda Genel Sıralama:

1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 13:31:13
2 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:00:02
3 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge
4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
5 Christopher Froome (GBr) Team Sky
6 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling
7 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
8 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
9 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol
10 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
11 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
12 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
13 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale
14 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura
15 Rui Alberto Costa (Por) Lampre – Merida
16 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky
17 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
18 Richie Porte (Aus) Team Sky
19 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol
20 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step
21 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp
22 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:16
23 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
24 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
25 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
26 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
27 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
28 Christopher Horner (USA) Lampre – Merida
29 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling
30 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
31 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 0:00:35
32 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
33 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
34 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
35 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
36 Egor Silin (Rus) Team Katusha
37 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
38 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:00:56
39 Marco Marcato (Ita) Cannondale 0:00:58
40 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 0:01:18
41 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:01:19
42 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling
43 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
44 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:01:21
45 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
46 John Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
47 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
48 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura 0:01:40
49 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
50 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
51 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
52 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:01:45
53 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) Garmin – Sharp
54 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
55 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:02:01
56 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:02:24
57 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida
58 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:02:34
59 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 0:02:50
60 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp
61 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge
62 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 0:03:01
63 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:03:40
64 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 0:03:47
65 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
66 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge 0:03:59
67 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 0:04:25
68 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:05:46
69 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge 0:06:26
70 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 0:06:32
71 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
72 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 0:06:51
73 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 0:07:39
74 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:07:43
75 Rafael Valls (Spa) Lampre – Merida 0:08:26
76 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:08:40
77 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:10:31
78 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
79 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida
80 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
81 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol
82 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
83 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step
84 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
85 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
86 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura 0:10:50
87 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 0:11:14
88 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 0:11:36
89 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
90 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
91 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
92 José Serpa (Col) Lampre – Merida
93 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
94 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
95 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
96 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling
97 John Gadret (Fra) Movistar Team
98 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp 0:12:23
99 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
100 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 0:12:29
101 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
102 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
103 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:12:35
104 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
105 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:12:40
106 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:12:44
107 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol 0:13:23
108 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:14:01
109 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:14:26
110 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:14:31
111 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 0:14:48
112 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
113 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
114 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing
115 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky
116 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
117 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
118 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
119 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp
120 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano 0:15:07
121 Mathew Hayman (Aus) Orica Greenedge 0:15:39
122 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
123 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 0:15:53
124 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
125 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
126 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
127 Bart De Clercq (Bel) Lotto-Belisol
128 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling
129 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
130 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
131 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
132 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
133 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling 0:15:58
134 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp 0:16:06
135 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:16:10
136 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
137 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 0:16:11
138 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 0:16:13
139 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 0:16:26
140 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:16:40
141 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 0:16:44
142 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
143 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
144 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling
145 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
146 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
147 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp 0:16:46
148 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
149 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
150 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 0:16:52
151 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:17:05
152 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura 0:17:09
153 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol 0:17:21
154 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 0:17:31
155 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:17:37
156 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:18:06
157 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 0:18:14
158 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 0:19:50
159 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp
160 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol
161 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
162 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
163 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
164 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp
165 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step
166 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
167 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
168 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol
169 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura
170 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:19:56
171 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 0:20:42
172 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp-Endura 0:20:54
173 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr 0:20:55
174 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr
175 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement
176 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale
177 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 0:21:14
178 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 0:21:40
179 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:21:42
180 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano 0:21:48
181 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura
182 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:22:15
183 Gregory Henderson (NZl) Lotto-Belisol 0:22:19
184 Danny Pate (USA) Team Sky 0:22:25
185 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 0:22:45
186 Elia Viviani (Ita) Cannondale 0:23:00
187 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:23:03
188 Jesus Alberto Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo 0:23:04
189 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 0:23:29
190 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo 0:23:48
191 Edward King (USA) Cannondale 0:24:42
192 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
193 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 0:25:25
194 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 0:28:42
195 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:35:04
196 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Lampre – Merida 0:38:23

 

 

Bu yazı sponsorluğunda hazırlanmıştır.
Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın