Frank ve Andy Schleck, Önümüzdeki Sezon Başka Takımla Anlaşacak

18/06/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Geçen hafta USADA’nın Johan Bruyneel, Lance Armstrong ve eski US.Portal takım doktorlarının doping suçlamalarını içeren raporu, uzun süredir sakin devam eden bisiklet camiasını karıştırmıştı. USADA’nın Johan Bruyneel’e karşı olan doping şüphesi bardağın taşmasına sebep oldu.

 

Sansasyonel haberlerin büyük ölçüde doğru çıktığının defalarca görüldüğü bisiklet camiasında Frank ve Andy Schleck’in Johan Bruyneel’e karşı gergin tavır sergilediği artık bilinen bir gerçek. Fransız L’Equipe’e göre Schleck kardeşlerin Avukatı, diğer takımlar ile telefon görüşmelerine başlamış. Ortamı biraz düzeltip, önümüzdeki sezon başka takımın formasını taşımayı hedefliyorlar.

 

 

 

RadioShack Nissan Trek takımının menajeri Johan Bruyneel ile Schleck kardeşler arasındaki gerginlik uzun zamandır sürüyor. Gerginliğin temelinde Bruyneel’in Schleck kardeşleri Tour de France’da birlikte yarışmalarında çekimser davranması ve sürekli Andy Schleck’in performansını kriterize etmesinden kaynaklandığı biliniyor. Gerginliğin patlama noktası ise Frank Schleck’in Giro d’italia’yı terk etmesi oldu. Ancak Tour de Swiss’de sergilediği iyi performansıyla Frank Schleck kendi performansını ispatlamış oldu. Andy Schleck ise Criterium du Dauphine’in 4 etabı bireysel zamana karşıda kaza yapması sebebiyle olan pelvis kırığının iyileşme sürecinde, önümüzdeki haftalarda kadro dışı kalacak. Ayrıca RadioShack Nissan Trek sponsorlarından, inşaat firması sahibi Flavio Becca’nın ödemesi gereken 15 milyon Euro’yu gecikmeli olarak Mayıs ayında takıma ödemesi sebebiyle Schleck kardeşlerin, sponsorla da arasında da gerginlik var.

 

 

USADA(Amerika Anti Doping Ajansı)’nın raporundan doğacak sonuçlara ve ciddi cezalara Johan Buryneel’in tek başına katlanması gerekecek. Bruyneel, Perşembe günü, UCI’den söz konusu rapora yönelik açıklama yapması için tebligat aldı. Rapora göre Bruyneel ve US Postal takım doktorları; EPO, kortizon ve testosteron’lu dopinge teşvik ve yardımdan dolayı suçlanıyor. Bruyneel, sporcular arasında “insan geliştirici” lakabının açıklamasını önce UCI’ye vermek zorunda ve USADA’nın ciddi yaptırımları ile yüzleşmiş durumda. RadioShack Nissan Trek takımı Cuma günü, takım olarak kurallara önem verildiğini ve uyulduğunu, temiz sporu desteklerini açıkladıysa da, Schleck kardeşler için bu gelişmeler bardağın taşmasına sebep oldu ve yeni takım arayışı da başlamış oldu.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın