Francesco Gavazzi 2012 Sezonunda Astana Takımında

24/08/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

İtalyan sporcu Francesco Gavazzi 2007 yılında profesyonelliğe adım attığıLampre takımı ile yollarını ayırıyor. Yeni sezon için Astana ile 2 yıllıkanlaşma imzalayan Gavazzi, son 2 yıldır Lampre’nin yarış kadrolarında öncekiyıllara göre daha az yer almıştı. 27 yaşındaki İtalyan’ın daha fazla yarışkoşmak istemesi üzerine yeni takım arayışı içerisine girdiği ve en iyiteklifin Astana’dan gelmiş olmasıyla sonucundan memnun olduğu transfersözleşmesini imzaladığı biliniyor. Francesco Gavazzi son 2 yıl az yarışkoşması sebebiyle ismi fazla gündeme gelmeyen, ancak zorlu etaplardaAstana’ya başarı getirebilecek bir sporcu. Kariyerinde büyük tur geçmişiolarak 2008-2009 yıllarında Giro’ya katıldı. 2009 yılında henüz 25 yaşındaolmasına rağmen 3. ve 14. etapları 3. sırada tamamlamıştı. Ancak 2010 ve2011 sezonunda takımın Giro yarış kadrosunda yerini alamadı.

Yine 2008-2009 yıllarında Lampre’nin klasiklerdeki yarış kadrosundaydı.Klasik yarışların tecrübesine de sahip olan Gavazzi son olarak bu yılınbaşında koşulan Portekiz Turu’na katıldı. 11 Ağustos’ta 6. etabıngalibiyetini alan Francesco Gavazzi zorlu Portekiz Turu’ndaki bu başarısıile Astana takımının ilgisini çekmiş olsa gerek. Francesco Gavazzi transferiile ilgili olarak “Açıkçası seçimim için çok mutluyum. GAVA (Lakabı) içinyeni bir macera ve yeni renkler başlıyor. Beni bisiklete başlatan vedestekleyen takımım Lampre’den ayrılmak zor olacak. Ancak 2012 için önemliyarışları kazanmayı ve iyi bir sıçrayış yapmayı hedefliyorum. Bu hedeflerimeulaşmak için en iyi takım Astana idi. Bu sebeple ben de Astana’yı seçtim.”dedi.

 

Astana cephesinde Lampre’den gelen Francesco Gavazzi büyük tur tecrübesinesahip, klasiklerde tecrübeli ve en önemlisi yarış kadrolarında bulunmaküzere istekli, doğru bir transfer olarak görünüyor. Francesco Gavazzi hertip yarış koşabilen, hırslı ve güçlü bir sporcu. 2 yıldır Lampre takımınınyarış kadrolarında aktif görev alamaması sonrası Astana’nın hareketli yarışprogramında yer alacaktır. 2 yıldır uzak kalması sporcunun gündemden gerikalmasına sebep olduysa da 2012 performansını merak ediyorum.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın