Flanders Klasiklerinden Omloop Het Nieuwsblad 25 Şubat Cumartesi için Gün Sayıyor

20/02/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Flanders klasiklerinin ilki, Omloop Het Nieuwsblad ile Belçika sezon açılışını 25 Şubat Cumartesi günü yapacak. Tek günlük klasiğin 2008’e kadar kullanılan adı Omloop Het Volk iken, 2008 sonrası Omloop Het Nieuwsbal olarak değişti. İlk olarak 1945 yılında, Belçika gazetesi Het Volk organizasyonu ile start alan klasiğin adı, Het Volk ve Het Nieuwsblad gazetesinin birleşmesi ile adını da bu ortaklıkla 64.edisyon olan 2009’da Omloop Het Nieuwsblad olarak değiştirdi.

 

Gent’den start alıp yine Gent’de finişe girilen klasiğin parkurunda Ronde Van Vlaanderen(Tour of Flanders)’de kullanılan tırmanış ve arnavut kaldırımlı sektörler geçiliyor. Öte yandan Nisan’da gerçekşen Tour of Flanders’dansa Omloop Het Nieuwsblad’ın Şubat ayı hava koşullarının getirdiği zorluk ve nefes kesen çekişmelerin sahne olması sebebiyle kaçırılmaması gereken yarışlar arasında yer alıyor. Belçika bisiklet sezonunun açılış yarışı Omloop Het Nieuwsblad’ın Şubat ayı karlı, soğuk ve ıslanıp buz tutmuş arnavut kaldırımlı taş sektörlerinde verilen mücadele Tour of Flanders tadında ancak daha aksiyon dolu görüntülerle yaşanmakta. 2012 Omloop Het Nieuwsblad parkuru ile 2012 Tour of Flanders parkurunun bu yıl ortak kullanılan 7 tırmanış ve 3 Arnavut Kaldırımlı Söktörü bulunuyor.

 

 

 

200,3 kilometrelik mesafesinde 10 tırmanışın 3’ünde Arnavut kaldırımlı sektör bulunuyor.  Toplamda 12 Arnavut kaldırımlı sektör mesafesi 17.400 metre geçilecek. Arnavut kaldırımlı yarışların, savaşa döndüğü görüntüler ıslandığında kayganlaşan bu sektörler üzerinde bu sefer buzlanma riski ile mücadele sergilenecek. Belçika’lılar  kendi sezonlarını, klasik severler ise klasiklerin sezonunu açmak için adeta gün sayıyor.

 

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=itayU0tUrOU:550:0]

 

2011 Omloop Het Nieuwsblad’da Juan Antonio Fletcha ve Sebastian Langeveld’in kaçışı ve Langeveld’in Fletcha’ya kendini taşıtarak, son birkaç yüz metre kala attığı sprintin getirdiği galibiyetle hatırlıyoruz. Rabobank sporcusu Langeveld’in bu stratejisi 2010 galibi Fletcha’nın 2011 galibiyetinin elinden çok az farkla kayıp gitmesine sebep olmuştu. Bu yıl güçlü takımların klasiklere ne denli odaklandığını transfer sezonu haberlerinden hatırlıyoruz. İşte ilk klasik mücadele Omloop Het Nieuwsblad’un 67.Edisyonu ile 25 Şubat Cumartesi günü, Profesyonel takımların nabızını ölçebileceğiz.

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın