Fausto Coppi, Ölümünün 53.Yıl Dönümünde Anıldı

04/01/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Şampiyonların şampiyonu Fausto Coppi’nin ölüm yıl dönümü 2 Ocak, her yıl olduğu gibi bu yıl da anma töreni ve mezarına ziyaretçi akınına uğradı. 53 yıl önce (2 Ocak 196 yılında) sivrisinek ısırıkları ile bulaşan ağır sıtma sebebi ile 40 yaşında hayatını kaybeden efsanevi İtalyan Şampiyon, doğduğu Castellenia’da anıldı. Mezarının yanındaki küçük kilisede gerçekleşen anma seremonisine katılım yoğundu. İtalyanların ölümsüz şampiyonu Coppi’nin anma törenine katılmayan belediye erkanının mazeretleri yadıganarak, Coppi’ye saygısızlık olarak yorumlandı ve tepki topladı. Katılımcılar için ise şampiyonun hayatını kaybedişinin 53.yılında dua edildi ve seremoniye katılan akrabalarının Coppi anısına konuşamalarına yer verildi. Fausto Coppi’nin kuzeni Piero Coppi,Coppi’nin domestiği, şuan 88 yaşında olan Andrea carrea, Kızı Marina ve oğlu Faustino’da anma törenine katıldı.

 

 

Fausto Coppi’nin domestiği olarak çalışan Andrea Carrea, bu yıl  88 yaşında ve 53.anma töreninde her yıl olduğu gibi bu yıl da yerini aldı.

 

 

Fausto Coppi’nin kızı Marina Coppi, İtalya’da şarap üretimi yapıyor.

 

Sandrino Carrea ve Fausto Coppi’nin adını taşıyan, Beyalı Kadın (Giulia Occhini) ile vliliğinden doğan oğlu Faustino Coppi

 

Kuzeni Piero Coppi

 

1951 yılında Giro di Piemonte’de hayatını kaybeden pedal arkadaşı, abisi ve kaybı ile hayatında yeni ve kötü bir sürecin başladığı Serse Coppi ile resimleri anma töreninde yerini her yıl olduğu gibi bu yıl da almıştı.

 

Tören, Fausto Coppi ile yan yana yatan büyük kardeşi Serse Coppi’nin mezarının yakınındaki küçük kilisede yapıldı. Tören sonrası mezarını ziyaret eden yakınları, ateist olarak hayatını kaybettiği bilinen Coppi’ye dua etti. Yokluğu hissedilen isim, Ekim 2012’de aramızdan ayrılan Fiorenzo Magni oldu. Dönemin sporcularından Magni, her yıl anma törenine katılırdı.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın