Fabian Cancellara, Trek ile 3 Sezon Anlaşmasını Uzattı

01/07/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Leopard SA, RadioShack takımı ile anlaşmaya vardığı haberini, sizlerle geçtiğimiz hafta paylaştığımız Trek firmasının anlaşma detayları sonrası takımın gelecek üzerine endişesi kalmadı. Bu sezon sonunda sponsorluktan çekileceği bilinen RadioShack ve Leopard SA’nın yerine yeni sponsorun gelişi takım için soru işaretlerini kaldırmış, sporcuların profesyonel kategorideki yarışlara devam edebileceklerine yönelik bilinmeyenler büyük ölçüde giderilmişti. Bu gelişme neticesinde, sezon sonunda bitmesi beklenen sözleşmelerden Fabian Cancellara akibeti de hızla sonuca ulaştı.

 

Klasiklerdeki güçlü ve tecrübeli karakteriyle çoğu zaman kendisine destek çıkamayan takımını, tek kişilik takım edasıyla defalarca podyuma taşıyan İsviçreli Spartaküs, yeni sponsor Trek ile 2016 sezon sonuna dek anlaşma imzaladı. İsviçre gazetesine Blick bir raporuna göre, Fabian Cancellara 3 sezonluk anlaşmaya imzasını attı. Yeni anlaşmaya göre anlaşmanın sezon başına 4 milyon İsviçre Frangı olduğu tahmin ediliyor. Fabian Cancellara’nın 2016 sezonuna dek Trek takımında kalacağı anlaşma haricinde, kariyerinin sonuna dek şahsi sponsor olarak Trek ile devam edeceği bir anlaşma daha yapıldığı yine Blick tarafından açıklandı. 

 


 

Fabian Cancellara, klasiklerdeki yarış takvimi sonrası Fransa Bisiklet Turunu 2006 yılından beri ilk defa es geçiyor. Sezonun ikinci yarısı hedeflerinden Florence’de yapılacak dünya şampiyonası olduğu bilinen şampiyon, bu sezon Fransa Bisiklet Turuna katılmaktan vazgeçmişti. 100.edisyona özel olarak bu yıl sprinterlere şans tanıyan yol etabına tepki gösteren Cancellara, uzun zamandır Prolog ile yapılan açılışa tepkisini, tura katılmayarak gösterdi. Cancellara karakteristiğindeki Prolog açılışlarında ilk günden Sarı Mayo ile açılışı yapan Spartaküs için proloğun iptali, Sarı Mayo ile açılış geleneğinin bozulması anlamı taşıyordu. Bu yıl dolu dolu, zorlu rekabete tesellisiz yarışmanın gereksiz olduğuna karar veren Spartaküs formda kalmak üzere Tour of Avusturia yarış takvimine eklendi.

 

RadioShack yöneticisi olarak görev yapmakta olan Luca Guercilena’nın, Trek takımının genel müdürü olarak devam edeceği de açıklandı. Takımın mevcut kadrosundaki en önemli değişiliklerinden, Andy ve Frank Schleck’in maaşlarının yeniden yapılandırılacağı konusu geçiyor. Yeni sponsor Trek ile birlikte Schleck kardeşlerin maaşının önemli ölçüde azaltılacağı, almakta oldukları maaşın 3 katı kadar azaltılması söz konusu olacağı tahmin ediliyor. Bu kesinti ve yeni yapılandırmada bonifikasyon ücretlerinde artış yapılarak, iki kardeşin aktif çalışmaları için teşvik sistemi olacağı tahmin ediliyor. Bu yeni gelişmelerin anlaşmaya dökülmesi aşamasında, Schleck kardeşler Trek ile devam kararı almaları halinde duyurulacaktır. Bu kesinti haberi ile yarışlara yüksek performans ile dönüş yapmaya çalışan ve henüz Fransa Bisiklet Turunun ilk etaplarını geçen Andy Schleck için motivasyon kırıklığı yaratacağından endişe ediliyor. Ancak Schleck kardeşlerin ücret konusu ötesinde Kim Andersen’e olan bağlılıkları geleceğe yönelik planlarını şekillendirebilir. Sezon sonuna kadar RadioShack Leopard adı ile devam edecek olan takımın Fransa Bisiklet Turunda görevli sportif direktörü Kim Andersen’in Andy Schleck’in motivasyon kırıklığına bağlı performans düşüklüğü yaşamama ihtimalini de güçlü tutuyor.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın