Fabian Cancellara: Şanssızlık, Kara Bulutlar Benim Tarafımdaydı…

02/04/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2011 sezonunun durgunluğundan sonra 2010 sezonunda izleyemeye doyamadığımız performansıyla, 2012 sezonuna başlayan Fabian Cancellara(Spartaküs) klasiklerin şanssızlığına uğradı. E3 Prijs Vlaanderen Harelbeke ve Gent Wevelgem‘de, defalarca lastik patlatıp kaza yapan Spartaküs, Pazar günü(dün) yapılan Tour of Flanders‘da bu yıl kasiklerdeki şanssızlığının devamını ve hatta en kötüsünü yaşadı. İlk olarak finişe 123 kilometre kala kaza yapan Cancellara, yarışa döndüyse de ana grubun arkasında kaldı ve kaza sonrası mekanik problemlerle uğraştı.

 

Flanders’ın dar yolları, ana grubun geçişini zorlukla taşırken, ana grup arkasında, önlere doğru ilerlemenin zorluğu neredeyse imkansız boyutlardayken, dar yol sebebiyle yol tıkanıp ilerlemediği anları fırsat bilen Cancellara ekranlara arka lastik ayarını yaparken de yansıdı. Yarışın en büyük favorileri Tom Boonen ve 2010 galibi Fabian Cancellara idi. Ancak ilk kazası bir yana finişe 62 kilometre kala ana grup içerisinde kötü düşen eski Dünya Şampiyonu’nun acı çeken görüntüleri yansıdı. Takım arkadaşları, liderlerini beklerken üzücü haberin ulaşması da fazla uzun sürmedi. Cancellara henüz sezonun başında, yaz aylarının büyük tur heyecanı öncesi karıştığı bu kazada sağ köprücük kemiğini 4 yerinden kırdı.

 

 

İlk olarak Oudenaarde hastanesine kaldırılan İsviçreli sporcu, kısa bir süre sonra hastaneden ayrılarak tedavi için İsviçre Basel hastanesine geçti. Fabian Cancellara, “Kaza sonrası destekler ve moral verenlere çok teşekkür ederim. Şanssızlık bulutları, kara bulutlar benim tarafımdaydı. Çok üzücü ve kötü oldu.” dedi. Kaza sonrası ameliyat olan Cancellara şu an İsviçre Basel hastanesinde. Tedavi sürecinin ise 4-6 haftayı bulacağı tahmin ediliyor. Pazar günkü şanssız kaza, bu pazar (8 Nisan) gerçekleşecek Paris Roubaix’de start alamayacağı anlamına geliyor. Yarışın büyük favorisinin şanssızlığı, takımın Spartaküs’ü büyük turlara yetiştirme çabasına döndü.

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın