Fabian Cancellara Henüz Karar Vermedi

05/02/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

RadioShack Leopard’ ın deneyimli sürücüsü Fabian Cancellara, geçtiğimiz günlerde hakkında  İsviçre basınında çıkan iddiaları Twitter üzerinden ve takımın basın sözcüsü aracılığıyla yalanladı.

 

‘Spartakus’ geçtiğimiz aylarda bu yıl Tour de France’ ta yarışmayabileceğini söylemişti. İsviçre merkezli bir gazetede çıkan haberde, Cancellara’ nın 2013 Fransa Turu’ nda kesin olarak yarışmayacağına karar verdiği bilgisi verildi. Ancak bu haberin ardından Cancellara jet bir yanıtla Twitter’ a bahar klasiklerine tamamen odaklandığını, klasiklerin ardından dinlendikten sonra, takımı ile birlikte karar alacağını yazdı.

 

Takımın basın sözcüsü Tim Vanderjeugd da İsviçreli gazetenin yaptığı haberi yayınladı. konu ile ilgili konuşan Vanderjeugd, ” Gazete Fabian ile röportaj yapmamıştır. Fabian’ ın programı Paris – Roubaix hedef alınarak düzenlenmiştir ve yarıştan sonra seçenekler değerlendirilecektir.” dedi.

 

Gazete yaptığı haberde Cancellara’ nın bu yılki Tur’ da prolog olmaması sebebiyle ve zamana karşı etaplarının sevdiği tarzda olamaması sebebiyle yarışmayacağını yazdı. Gazete ayrıca Cancellara hakkında şok edici bir bilgiye de yer verdi. Gazetede yazan habere göre Cancellara, bu yıl takım arkadaşı Andy Shleck’ in turu kazanamayacağına inandığını ve bu yüzden onu desteklemeye gerek duymadığını söylediği yer alıyor.

 

Vanderjeugd bunun tamamen gerçek dışı olduğunu söyledi.

 

Cancellara, Fransa Turu’ nda oldukça başarılı bir geçmişe sahip. Daha önce 8 kez etap galibiyeti yaşayan 31 yaşındaki İsviçreli, turu hiç kazanamamasına rağmen 28 kez sarı mayoyu giyerek, tur galibiyeti olmamasına rağmen en çok sarı mayoyu giyen sporcu ünvanına sahip.

 

Turun 2013′ te Corsica’ daki 3 etabın ardından ancak 4. etapta sprinterler için uygun bir parkur sunuyor. Bu da Cancellara’ için pek de avantajlı bir durum değil. Daha önce de açıklamalarında bu sebepten dolayı bu sezon yarışmayabileceğini söyleyen Cancellara, bu sezon bahar klasiklerine odaklanacak.

 

Ancak henüz kararını vermeyen İsviçreli, Milan – San Remo, Ronde Van Vlaanderen ve Paris – Roubaix yarışlarının ardından kesin kararını açıklayacak gibi gözüküyor.

 

Şu anda Tour of Qatar’ da yarışan Fabian Cancellara, 2. etabın ardından liderin 48 saniye gerisinde 41. sırada yer alıyor. Cancellara’ nın yarış programı Katar’ ın ardından Tour of Oman ile devam edecek.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın