Fabian Cancellara, ‘2013 Benim Yılım Olacak’

26/12/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

31 yaşındaki İsviçreli, Fabian Cancellara, 2012 yılında yaşadığı hayal kırıklığını geride bırakarak, önümüzdeki sezon Bahar Klasikleri ile iddialı bir sezon geçireceğini söylüyor. 2010 yılında kazandığı Tour of Flanders ve 2010 Paris – Roubaix‘ yi 2013 sezonunda yeniden kazanma parolasıyla start alacak. 2010 yılında Tour of Flanders ile Paris-Roubaix galibiyetleri sonrası mekanik doping yaptığı iddialarıyla eğlenen şampiyon bu yıl bir dejawu hedefliyor görünüyor. Bu yarışlardan sonra da zamana karşı etaplarıyla başlayacak olan Giro d’Italia için hazırlıklarını sürdürecek.

 

Zamana karşı etaplarındaki üstün performansı ile bisiklet camiasında Spartaküs adını alan İsviçreli için 2013 Giro parkuru oldukça uygun. İkinci etaptaki takım zamana karşı yarışı ile Giro’nun ilk günlerinde pembe mayoyu sırtına geçirebilir. Ardından 8. ve 20. etaplardaki bireysel zamana karşı etaplarında da, galibiyet kazanması mümkün.

 

100. Fransa Bisiklet Turunda prolog olmamasından dolayı daha önceden yaptığı açıklama da Fransa’ da yarışmayabileceğini söyleyen Spartaküs, bu açıklamasını da yineledi. ” İlk olarak Tour of Flanders ve Paris – Roubaix’ te yarışacağım. Bu yıl Fransa Bisiklet Turunu ise pas geçebilirim. Çünkü prolog yok.” dedi.

 

Geçtiğimiz yıl, üzerinde kara bulutlar dolaşan şampiyonun Tour of Flanders’ ta bitişe 62. kilometre kala, kötü bir şekilde düşerek sağ köprücük kemiğini kıran Cancellara, 2 ay süren tedavi süresinden sonra sezonu kapatmış ve Paris – Roubaix’ te de yarışamayarak kabus dolu bir sezon geçirmişti. 

 

RadioShack – Nissan Trek takımın sürücüsü takımdaki yenilenme çalışmaları ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu; ” Takımın artık yeni bir koçu var. Amacımız değişmedi, kazanmak istiyoruz. Sadece Bennati’ ye değil Devolder ve Hondo gibi iki iyi bisikletçiye daha sahibiz. Takımımız artık daha güçlü.”

 

Geçtiğimiz sezonu da değerlendiren 31 yaşındaki bisikletçi, ” Geçen yıl pozitif ve negatif olayları birlikte yaşadım. Önce Flanders’ te kaza yaptım. Ardından Tour de France’ ta sarı mayo kazandım ve oğlum dünyaya geldi. Son olarak da Olimpiyatlar da düştüm. Biliyorum ki daha güçlü bir şekilde dönüyorum. Başarıları elde etmek için ne yapmam gerektiğini biliyorum. 2013 benim yılım olacak.” dedi.

 

Cancellara söylediği gibi hedeflerine ulaşacacak mı izleyeceğiz. Yeri gelmişken, hafızalarda kalan, 2009 yılı Fransa Bisiklet Turunda yaptığı mükemmel inişi Cyclingtr.com ekibi olarak sizlerle paylaşmak istedik.

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=RxXqQqAc2pA:550:0]

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın