Euskaltel-Euskadi’nin Sponsor Arayışında Zaman Doluyor

10/07/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Profesyonel takımlar arasında en uzun süre varlığını korumayı başaran takımlardan biri olan Euskaltel-Euskadi’nin yeni bir sponsor bulmak için 45 günü kaldı. Aksi halde 2013 sezonunun bitiminde takım artık olmayacak.

 

Euskaltel yetkililerinden Mikel Astorkiza, birçok seçeneklerinin olduğunu ancak henüz hiçbirini imzalamadıklarını belirtti.

 

1997’den beri takımın ana sponsorluğunu yapan ve şimdiye dek takıma destek olmak adına 45 milyon avro harcayan Euskaltel, geçtiğimiz Ocak ayında, takıma 4 yıl daha destek vereceğini açıklamıştı. Ancak firma, elinde olmayan nedenlerle bu kararından vazgeçmek zorunda kaldı ve yeni sponsor arayışlarının da sonuç vermemesi üzerine takımdan desteğini tamamen çekmeye karar verdi. Her ne kadar sponsor arayışı sürüyor olsa da, artık çok az zaman kaldı.

 

Euskaltel-Euskadi’nin, 2011 Tour de France’ta Dağları Kralı Mayosu’nu kazanan Samuel Sanchez’in yanı sıra Igor Anton ve Mikel Nieve gibi sağlam tırmanışçılarla sözleşmesi önümüzdeki sene için de devam ediyor. Takım ne olursa olsun bu sezonun sonuna kadar yarışmaya devam edecek.

 

Takımın sona ermesi halinde, bir zamanlar bisiklet denince akla gelen ilk ülke olan İspanya’nın sadece bir tane WorldTour takımı (Movistar) ve bir tane de Profesyonel Kıta Takımı (Caja Rural) kalacak.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın