Euskaltel – Euskadi’den Victor Cabedo Antrenmanda Hayatını Kaybetti

20/09/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Euskaltel Euskadi adına yarışan 23 yaşındaki genç İspanyol bisikletçi Victor Cabedo  Çarşamba sabahı antrenman sırasında araba çarpması sonucu hayatını kaybetti.

 

Edilen bilgiye göre doğduğu kasaba olan İspanya’nın Valencia bölgesine yakın Onda şehrine birkaç kilometre uzaklıktaki Almedijar‘da 6 kişi antrenman yaparken karşı yönden gelen aracın çarpması sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi. İniş sırasında, sert bir virajda araçla burun buruna gelen Cabedo’nun çarpışma sonrası yol kenarındaki hendeğe düştüğü belirtildi. Arkadaşlarının yardımıyla hendekten çıkarılan Cabedo tüm çabalara rağmen kurtarılamadığı açıklandı.

 

 

2011 yılında profesyonel kariyerine başlayan genç bisikletçi İspanyol bisiklet camiasında yükselen genç yetenek olarak adlandırılıyordu. 2011’de Orbea ile profesyonel olan Cabedo’nun en büyük başarısı aynı yıl Tour of Asturias‘da kazandığı etap birinciliği idi. Bu başarısından sonra Euskaltel – Euskadi ile anlaşma imzaladı ve bu sezona İspanyol takım ile başladı. Ayrıca bu sezonki Giro d’Italia‘da yarışarak kariyerinin ilk büyük turunu genel sıralama 129.‘cusu olarak bitirmişti. Geçen hafta da Tour of Britain‘de yarışan Cabedo, hastalanınca turu terketmek zorunda kalmıştı.

 

Euskaltel – Euskadi’nin takım menajeri olan Miguel Madariaga ise İspanyol Marca gazetesine yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “Bisiklette büyük bir geleceği vardı. Takımını kendinden bile üstün görmesi çok etkileyiciydi. Fazla konuşmaz genelde sessiz olurdu, önemli olan bacakların konuşması derdi.” 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın