Eski Dünya Şampiyonu Hushovd Sezonu Kapattı

17/08/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2012 sezonu için Garmin’den BMC’ye transfer olan dünyaca ünlü sprinter Thor Hushovd  uzun süredir devam eden ve vücudundaki bir virüsün sebep olduğu problemle ilgili testler yaptırmak üzere geçtiğimiz hafta Amerika’daydı.

 

 

Yaşadığı rahatsızlık nedeniyle bu sezon birçok zaferi kaçıran BMC’li Hushovd’un koçu Kvalsvoll’un yaptığı açıklamaya göre 2012 sezonu Hushovd için kapanmış gibi görünüyor. Kvasvoll, Hushovd’un durumu hakkında “Vücudundaki problemle ilgili bazı tespitler yapılsa da hala sonuçların geri kalanı bekleniyor. ” yorumunu yaptı.

 

 

Hushovd bu sene Giro d’Italia’nın açılış haftasındaki 6. etabında rahatsızlığı nedeniyle turdan ayrılmak zorunda kalmıştı. Giro’nun ardından 4 Haziran’da Mapei Sport Center’dan alınan test sonuçlarına göre Hushovd’un sezonun başlarında virütik bir enfeksiyona maruz kaldığıyla ilgili tespitler yapılmıştı.

 

 

Bu testlerin ardından Hushovd’un Tour de France yerine Polonya Turu’nda yarışmasına karar verilmişti ancak Hushovd Tour of Poland’ı da tamamlayamadan terk etmişti. Sonrasında ise Norveç için Olimpiyatlarda yol bisikleti kaptanlığı yapması beklenirken yine selede yerini alamayan Hushovd şu sıralar Monaco’ya evine döndü. Geçen sene Tour de France’ta 7 etap boyunca bir sprinter olarak lider sarı mayoyu taşıyarak performansıyla herkesi kendisine hayran bırakan Hushovd’un sağlık durumuyla ilgili gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın