Enrico Gasparotto Astana ile Sözleşmesini Uzattı

08/06/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

2010 sezonundan beri Astana takımında yarışan İtalyan Enrico Gasparotto 2013 ve 2014 sezonları için sözleşme uzatarak, Astana ile 2 yıllık sözleşmesini bugün imzaladı. Astana basın açıklamasında Gasparotto ile sözleşme uzatılmasında en önemli unsurun sadece başarıları değil, mükemmel bir takım arkadaşı profiline sahip olması ve takımı ile uyumunun da dikkate alındığı belirtildi. Gasparotto bu yıl Amstel Gold Race’i kazanmıştı. Ayrıca, Liege Bastogne Ligege üçüncülüğünü alan Gasparotto için Astana takımı önümüzdeki döenmde daha farklı galibiyetleri de hedefleceklerini açıkladı.

 

30 yaşındaki İtalyan Gasparotto da Astana ile devam etmekten mutlu olduğunu söyledi. “Bana duydukları güvenin karşılığı olarak, ben de çok daha iyi derecelerle takıma karşılık vermek istiyorum. Sadece benim için değil, takım arkadaşlarım için de aynı durum geçerli. 5 sezon aynı ekiple devam etmek benim için kişisel bir rekor olacak. Zaten 3 yıldır takımın içerisindeyim ve takımın içerisini çok iyi biliyorum. Kariyerimin en önemli dönemlerinde, bu yıl olduğu gibi kendimi gösterebileceğim en iyi ortam olduğunu düşünüyorum.” dedi.

 

“Bahar dönemin yoğunluğundan sonra bir süre dinlendim. Vuelta öncesi Tour of Austria ve Tour of Poland’a katılarak, Vuelta’ya hazırlanacağım. Ayrıca Dünya Şampiyonası için milli takımda yarışacağım. “diyerek sözlerine ekledi.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın