Eduard Vorganov Yeni Rusya Şampiyonu, Kolobnev ve Brutt’de Podyumu Tamamladı

24/06/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

  

 

 

Katusha takımı Voronezh’de yapılan Rusya Elit Erkekler Yol Yarışı Şampiyonasında sağlam bir zafer kazandı. Podyumu Katusha takımı sporcuları kapladı. Voronezh’de yaşayan Eduard Vorganov kendi evinde Altın madalyayı kazandı. Alexander Kolobnev gümüş madalyayı aldı, Pavel Brutt ise Şampiyonanın bronz madalyasının sahibi oldu. 

 

193,8 km’lik yarış başından itibaren oldukça agresif geçti. Petr Ignatenko(Katusha) ve Itera-KATUSHA kıta takımından Dmitry Mokrov’un da içinde bulunduğu dört sporcu ilk turda ataklara başladı. 4 kişilik kaçış grubu oldukça iyi çalıştı ve yarışın yaklaşık 60 kilometresinde önlerde ilerledi. Fakat sonunda Rus Velo takımının çalışmasıyla ana grup tarafından yakalandı. Erken sona eren kaçıştan sonra bu kez Vladimir Gusev, 10-12 kişilik yeni bir kaçış grubu oluşturdu. Yeni kaçış grubunda Pavel Brutt, Alexander Kolobnev, Yuriy Trofimov ve Eduard Vorganov’da vardı. 30 kilometre sonra yalnızca Kolobnev ve Brutt’ün destekleyebildiği atak yapan Vorganov ne kadar kararlı olduğunu gösterdi.

 

Katusha takımının kaçıştaki 3 sporcusu birlikte gayet iyi çalıştılar. Fakat ilerleyen kilometrelerde 3’lünün, ana gruba zaman avantajları 1 dakika dahi değildi. Fakat finişe doğru, finişe 30 kilometre kala Vorganov, Brutt ve Kolobnev zaman avantajını 3 dakika civarına çıkarmayı başardı. Bu zaman farkı da nihai bir zafer için yeterli oldu.

 


 

Eduard Vorganov, finiş çizgisini geçen ilk isim oldu. Kolobnev ikinci, Brutt’de üçüncü tamamlayarak, podyumu Katusha takım formasıyla kapattılar.

 


 

Eduard VORGANOV; “Yarışa çok aktif ve agresif bir modda başladık. Başarımızı yaratamanın ataklar ve yarışı kontrol etmemiz halinde oluşturabileceğimizi biliyorduk. İlk tur çok zor geçti çünkü; grubun yüksek hızı ve çok fazla atak olmuştu. Ayrıca, her turda yalnızca tırmanış zor bile yeterliydi. Ama, bizim takım çok iyi bir çalışma çıkardı. Katusha takım sporcularının yaptığı birkaç ataktan sonra ben Alex Kolobnev ve Pavel Brutt ile yarışın lideri olarak gidebildim. Doğru bir hamleydi ve biz iyi bir çalışmayla ana gruba zaman avantajı yarattık. Kaçışımızın ilk turunda zaman avantajını tutmak zordu. Ana grubun bizi yakalayacağını düşündüm. Fakat biz avantajı koruyabildik ve kazandık. Bu zaferden dolayı çok mutluyum. Bu benim hayalimdi. Rusya’nın ünvanı benim için çok şey ifade ediyor. Özellikle; ailemin ve arkadaşlarımın gözleri önünde, yaşadığım yerde kazandığım için çok mutluyum. Bu zafer için tüm takım arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bu Katusha takımında kazandığım ilk zafer, bu zaferi aileme adıyorum. Önümüzdeki Cumartesi başlayacak Fransa Bisiklet Turunda Rusya Ulusal formasını taşıyacak olmaktan onur duyuyorum.” dedi.

 

KATUSHA Takımının başarılı yarışında; sırasıyla 4., 5. ve 6. sıralamayı Vladimir Gusev, Yuriy Trofimov ve Vladimir Isaychev aldı.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın