Durbridge ve Hepburn, GreenEDGE Kadrosuna Katılıyor

10/11/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

U23 dünya zamana karşı şampiyonu Luke Durbridge ve aynı etkinlikte bronz madalya alan Michael Hepburn GreenEDGE Cycling takımının açılışını yapacağı 2012 sezonunda 30 yarışçıdan oluşacak kadrosunu tamamlayacaklar.

 

Rasmus Christian Quaade (DEN), Luke Durbridge (AUS), Michael Hepburn (AUS) , 2011 U23 Erkekler Zamana Karşı Dünya Şampiyonası, Cophenag

 

20 yaşındaki Avusturalyalı ikili bu seneki pist bisikleti dünya şampiyonalarında team pursuit yarışını kazanmıştı. GreenEDGE genel menajeri Shayne Bannan’a göre ikilinin Avusturalyalı takıma katılması, Olimpik hayallerini gerçekleştirebilmeleri ve bir yandan da yol bisikleti kariyerlerine devam etmeleri için onlara olabilecek en iyi fırsatı sağlayacak.

 

Bannan, “Yol bisikleti takımı olmamıza rağmen, misyonumuz önümüzdeki sene Londra Olimpiyatları’nda pist bisikletinde de hedefleri olan bazı Avusturalyalı yarışçılarımızı desteklemeyi de içeriyor, ” dedi. “Luke ve Michael, Avusturalya’nın Londra’da team pursuit yarışındaki altın madalya ümitleri için oldukça önemli iki yarışçı ve onlara bunu başarmaları için gereken katkıyı ve yardımı sağlamak istiyoruz. İkili aynı zamanda yolda da oldukça yetenekli,  her takım onları kadrosunda isterdi, bu yüzden diğer takımların ikiliyle bizden önce anlaşma yapması riskini göze alamazdık.”

 

Luke Durbridge, Olympia’s Tour 2011 Prolog Zaferi, Hollanda

 

Durbridge’in U23 zamana karşı dünya şampiyonalarındaki başarısının yanı sıra, Hollanda’daki Olympias Tour’da prolog ve 5. etapları kazanmıştı fakat genç yarışçı artık elite kategorisine yükselmeyi dört gözle bekliyor.

 

Durbridge, “Eğer başarılara imza atabilen bir gençler kategorisi yarışçısıysanız en büyük hedefiniz profesyonelliğe adım atmaktır ve benim için bunu U23’teki ikinci senemin ardından GreenEDGE gibi büyük bir takımla yapmak gerçekten inanılmaz.” dedi. “Benden daha büyük yarışçılardan birşeyler öğrenmek için can atıyorum, öğrenmeye çok açığım ve profesyonelliği tam anlamıyla öğrenmek istiyorum.”

 

Jack Bobridge, Michael Hepburn, Rohan Dennis ve Luke Durbridge, Pist Bisikleti Dünya Şampiyonası Team Pursuit Zaferi 2011, Hollanda

 

2012 sezonu için önceliği Olimpiyatlar olan Durbridge, sezonun ilk yarısında pist bisikletine odaklanacağını belirtti.

 

Batı Avusturalyalı, “Önümüzdeki sene için ana hedefim Olimpiyatlar’da team pursuit yarışı” dedi. “Londra’da start alacak dörtlü arasında olmayı umuyorum, bu yüzden programım buna göre düzenlenecek. Olimpiyatlardan sonra takımın zamana karşı dünya şampiyonalarında yer almak istiyorum. aynı zamanda da bireysel zamana karşı için çalışmaya da devam etmek ve gelecekte Avusturalya adına dünya şampiyonalarında start almak istiyorum.”

 

Michael Hepburn, Tour de l’Avenir 2011 Prolog Zaferi

 

Hepburn’ün yoldaki başarıları da oldukça etkileyici. Bu sene, geleceğin Tour de France galiplerinin kendilerini gösterdiği etap yarışı olarak görülen Tour de l’Avenir’in prolog ve 3. etaplarını kazandı. Queensland’li yarışçının Tour of Norway’de de etap birinciliği var fakat Durbridge gibi onun da 2012 sezonu için hedefi Olimpiyatlar olacak.

 

Hepburn, “GreenEDGE önümüzdeki seneki pist bisikleti ve Olimpiyat hedeflerim için beni destekliyor ama daha da önemlisi yol bisikletindeki hedeflerim doğrultusunda da benim arkamdalar.” dedi. “Yol bisikletinde önemli bir eğitim sürecine gireceğim ve bunun büyük bir kısmını profesyonel pelotondaki en deneyimli yarışçıların yanında yapmak istiyorum. Baden Cooke, Stuart O’Grady ve Robbie McEwen’la birlikte pedallamak gerçekten inanılmaz çünkü beni bisiklet sporunu yapmaya onların yeşil mayo için verdikleri mücadeleleri ekranlardan takip etmem itmişti. Ama aynı zamanda bazılarını pist bisikletinden tanıyorum ve bu da sürece biraz daha kolay adapte olmamı sağlayacak.”

 

Queensland’linin uzun vadeli planları ise “deneyim kazanmak ve hangi tip yarışların kendisine uygun olduğunu görmek. Klasikler beni motive ediyor ve klasiklerde bana çok şey öğretebilecek özellikle Stuey O’Grady ve Hollandalılar’dan oluşan çok iyi bir kadromuz var.”

 

 

Sezonun ilk yarısında antrenmanları ve yarış hedefleri pist bisikletine odaklanacak olan Durbridge ve Hepburn ikilisi 1 Şubat 2012 tarihine kadar resmi olarak GreenEDGE kadrosunda olmayacak.

 

Aidis Kruopis, Schaal Sels Zaferi 2011, Belçika

 

Takım aynı zamanda Aidis Kruopis ile anlaşacaklarını doğruladı. Litvanyalı’nın 2011’de oldukça etkileyici başarıları var. Landbouwkrediet takımındayken Tour of Belgium’da bir etap birinciliği ve Belçika’nın 1.1 kategorisindeki tek günlük yarışı Schaal Sels zaferi var. 

 

25 yaşındaki atlet GreenEDGE’e katılmanın Robbie McEwen ve Stuart O’Grady’nin tecrübelerinden faydalanmak ve kendisine yakın özellikleri olduğunu düşündüğü Allan Davis ile birlikte pedallama fırsatını bulmak açısından çok önemli olduğunu düşünüyor.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın